Skocz do zawartości

GeoSphere - jak sprawdzic wspolrzedne punktow przeciecia?


Gość spney

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spney

Dobry wieczor,

glowie sie nad tym juz dobra chwile i nie moge sobie poradzic.. moze ktos zna proste rozwiazanie?

W 3D Studio Max mam zwykla bryle GeoSphere - srednica np. 10 m i 6 segmentow. Czy istnieje jakis sposob zeby automatycznie sczytac wspolrzedne punktow przeciecia wszystkich linii i np. zapisac do pliku?

Bede niezmiernie wdzieczny za podpowiedz.

 

Pozdrawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jestem na 90% pewien ze w ksiazeczce "3ds Max 6 Skuteczne Rozwiazania" byl skryp ktory zapisywal wspolzedne kazdego wiezcholka do pliku tekstowego. Niestety owa ksiazeczka lezy bardzo daleko odemnie w pudle na strychu i nie mam jak tego sprawdzic. Moze ktos ma ją pod reka i moze sprawdzic czy sie myle czy tez nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kombinowałem trochę z Gmaxem, jest do niego skrypt zapisujący pozycje verteksów i polygonów do pliku, z którego potem tworzy się plik .obj. niestety teraz nie potrafię odszukać tego w guglu (skrypt xzzy_obj_tool.ms nie działa). Alternatywnie możesz eksportować kulkę właśnie do .obj, a współrzędne znajdziesz w pliku (zamień rozszerzenie z .obj na .txt). Współrzędne każdego verteksa zaczynają się od "v ". Problem w tym, że jest tam bałagan i dość niewygodnie się je tak czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności