Skocz do zawartości

pamiec czy karta graficzna?a moze procesor


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem nie jestem kasiasty no i musze wybrac czy chce 1 GB ramu 333mhz czy moze karte graficzna a moze procesor obecnie mam athlona 1,4 xp.

Wiec co tu wybrac do maxa, mam GF1 i 512 mb ramu 333mhz.

Bede potrzebowal do renderowania animacji samochodu .

Czy ten dodatkowy 1GB ramu przyspieszy renderowanie czy to bedzie mialo tylko znaczenie przy duzych scenach ? czy moze zmienic proceosr na szybszy czy moze karte graficzna zamienic ?

pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh niemysl z ejestem kasiasty bo tak niejest , modernizuje kompa bardzo ale to bardzo zadko teraz rodzinka na emeryture przeszla to moze to byc jeden z moich ostatnich wiekszych zakupow dlamnie to wielki zakup dla niektorych zakup GF FX 5900 jest zakupem duzym dla innych to blachostka poprastu zadko modernizuje kompa uskladane mam tyle pieniazkow co wybrac ?

GF4ti GF FX 5600 czy pamiec 1 gb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przedstawic sprawe jasno:

 

- jesli chcesz aby rendering trwał KRÓCEJ - musisz kupisz nowy, szybszy procesor - Athlon XP to bardzo dobra inwestycja - wiem bo mam. Pamiec 512MB to nie tak malo - optymalizuj scene, a przede wszystkim siatki, to Ci na razie wystarczy. Zobacz rowniez post: http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=8643

 

- jesli chcesz by edycja sceny w 3d byla efektywniejsza - szybsza no i zeby przy okazji nowe gry przyzwoicie dzialaly - wybierz nowa karte graficzna.

Tylko NIE kupuj GF FX 5600 bo to kiepski wybor! - GF 4Ti jak najbardziej polecam - bije FX 5600 pod kazdym wzgledem - i bez problemu moduje sie na SoftQuadro 4 - wiem z doswiadczenia bo mialem i pracowalem na niej.

 

Przyznam ze rada pana \"anonimowego\" (post wyzej) jest rowniez godna polecenia - aktualnie pracuje na RADKU 9500PRO i jestem bardzo zadowolony z osiagow tej karty - jest tez bardziej podatna na podkrecanie od GF4 pod warunkiem ze kupisz wersje z dobrymi i szybkimi pamieciami 3,0 ns

 

To tyle ode mnie

Pozdrawiam

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam wzorować się na przykładach z gazety CHIP, nie mam do nich absolutnie zaufania, teksty które piszą są beznadziejne a testy albo przepłacone albo oszukane, ale jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wcale taka prosta nie jest... najlepiej byloby kupic wszystko:) ale po kolei..

 

-zgadzam sie z MareG\'iem ze nowy procek przyspieszy rendering a o to przeciez chodzi... z drugiej strony doadtkowe giga ramu tez by bardzo pomoglo...

 

-nowa grafa w renderingu ci zbytnio nie pomoze, nadaje sie do szybszego wyswietlania w viewportach, najlepiej po przerobieniu na Quadro albo fireGL jesli kupilbys radka. jesli sie zdecydujesz na grafe to polecam gf ti4800se (czyli po prostu ti4400 z agpx8) ktorego dostaniesz za jakies 600 zl z kawalkiem. jesli wolisz radki to najlepiej r9500 64mb do przerobienia na r9500pro. problem w tym ze tych radkow juz w praktyce NIGDZIE nie dostaniesz wiec polecam gfa i zrobic go na quadro. nowe gfy sa badziewiaste ze wzgledu na architekture 4x1 w porownaniu do 4x2 starych gf4ti. nowe gfy sa duzo szybsze w dx9 z AA i filtrowaniem anizo ale jesli nie grasz w gry to jest to ci obojetne. stare tittanium sa szybsze w dx8.1 wlasnie ze wzgledu na 4 potoki z dwoma jednostkami renderujacymi...

 

-jesli chodzi o procek to polecam bartona 2500+ i podkrecic jesli sie da... wlasnie z podkrecaniem amdkow jest teraz troche krucho bo zarowno xp1700+ jak i bartony2500+ ktore jeszcze pare miechow temu sie idealnie podkrecaly teraz z reguly podkrecaja sie marnie... po prostu serie z ostatnich nastu tygodni maja czesto zablokowany mnoznik.. musialbys sciagnac z netu opis z jakich serii sa ok i chodzic po sklepach i sprawdzac napisy na prockach

 

-ja bym zrobil tak: zakladam ze skoro mozesz kupic grafe to masz jakies 600-700 stow. za 280 zeta kupilbym 512 ddrow i bartona2500+ za jakies 370 zl (pod warunkiem ze plyta ci obsluguje fsb333, jesli nie to bralbym thortona 2400+ za jakies 260 lub 2600+ za ok 460-470 zl).... zrob jak chcesz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by dirty

... jesli wolisz radki to najlepiej r9500 64mb do przerobienia na r9500pro. problem w tym ze tych radkow juz w praktyce NIGDZIE nie dostaniesz...

 

Jeszcze mozna je zakupic!!!

http://sklep.benchmark.pl/katalog_917.html

Ja moja tam wlasnie nabylem - w sumie na chybil trafil, ale udalo sie - moduje sie bez problemow na 9500PRO (zadnych artefaktow), pamieci maja 3,0ns i po zainstalowaniu radiatorow podkrecilem zegar z 270 do 340MHz, wyzej juz nie dziala stabilnie... Karta wymiata az milo!

 

Ale jesli sie zdecydujesz na zakup to pamietaj ze moze Ci sie trafic karta, ktora nie bedzie poprawnie dzialala po odblokowaniu dodatkowych 4 potokow!

Pewniej bedzie zakupic ta sama karte na Allegro - egzemplaze sa przetestowane np.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20663391

 

to tyle

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radeona najlepiej podkreca sie 9500 na 9700

ale z tego co wiem tych ze juz nie robia tylko 9600 ktora nie jest az tak doba ( moim zdaniem ) jak troche starsza 9500

wiec pewnie na ebay albo na allegro czy inne aukce moze ktos sprzeda ..

tu masz pare linkow gdzie znajdziesz infor na temat overclogingu radeonow ora drivery i faq:

 

hotfixes patches / overclocking/ RADEON

 

instalation faq

 

bios collection~ Radeon~

 

OverClocking forum (jak masz jescze problemy sprobuj tutaj)

 

pozatam wysedl nowy catalyst 4.1 trza by update zrobic :)

 

Catalyst 4.1 Download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności