Skocz do zawartości

Scena 3D: Happyness - please wait...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio miałem chęć zrobić w 3D coś głębszego niż po prostu wizualizacje czy jakiś samochód. Chciałem, żeby praca przede wszystkim coś wyrażała, miała klimat i była przy tym choć nie skomplikowana to na niezłym poziomie technicznym. Czy się udało i czy ktoś rozumie co autor miał na myśli sami powiedzcie...

Zapraszam do oceniania i pozdrawiam.

 

hpw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...chciałem, żeby praca przede wszystkim coś wyrażała, miała klimat i była przy tym choć nie skomplikowana to na niezłym poziomie technicznym....

 

Ech, wisz pomysł jest, dramatyczny nawet nie powiem i to na plus, ale moim zdaniem jednak za bardzo pracka jest "techniczno- matematyczna" w sensie kompozycji (pikne kieliszki jakieś reflekszyny i inne takie) a moim zdaniem brakuje tutaj (jak i w większości 3d niestety)...niedopowiedzenia! :/ ale powalcz z tym!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak. Przypuszczam ze oswietlnie jest jak najbardziej celowe i rozumiem ze ciezko wydusic pozytywnie specularujące shadery ;] aczkolwiek stol na przyklad podoba mi sie bardzo, podloga rowniez, a im wyzej tym niestaty gorzej (drzwi, glosnik, sufit). Najbardziej razi roslinka, chociaz znowu, moze celowo, jesli oczywiscie pojdziemy tropem "na szczescie juz nikt nie czeka" to pewnie poprostu nikt jej nie podlewa i uschla bidaczyna ;]. O zlota maline, leb w leb z roslinka idzie glosnik ktory pasuje tu jak piesc do oka (nie pytaj sie mnie czemu, poprostu okrutnie mnie razi ;] ) i wielki czerwoniasty wyswietlacz ktory poprostu jest nijaki (moze by go poszatkowac? tak jak w autobusach). Drzwi jeszcze: kolor dziki jakis, szczescie nie powinno byc rozowe?? ;] - ja bym je pomazal na rozowo w czerwone serduszka i biale kwiatki ;D wtenczas bylby jakis punkt skupienia, bo w tej chwili moj wzrok na przyklad nie ma pojecia gdzie sie patrzec ;]. Znowu, jestem pewien ze chciales zbudowac zbudowac klimat oswietleniem ale ten prawy naroznik sciany wyszedl okrutni plasko, probowales z cos z tym zrobic? jakies swiatlo dopelniajace maybe?

 

To chyba tyle, ogolnie rzecz ujmujac ode mnie 3,5 (ale jak zrobisz rozowe drzwi to bedzie 6 :D ) a jesli chodzi o interpretacje intencji autora to ja stawiam na:

a) "podlewaj roslinki"

b) "nie chowaj sie pod stolem"

;]

 

Fantastic! :O :O :O(CGTalk ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie przekaz jest w tytule i napisach. Chodziło mi mniej więcej o to: pomimo tego, że szukając szczęścia dowiesz się gdzie jest, pójdziesz tam i okazuje się że chociaż jest za drzwiami to musisz czekać bo nie możesz wejść.

 

Co do wykonania:

- macie racje z oświetleniem, to jest to na co stawiałem.

- ma to być coś w rodzaju poczekalni, stąd roślinka i głośniczek.

- jest ciemno w rogu bo było to mało ważne co tam jest.

- napis nad drzwiami nie jest wyświetlaczem tylko tak jak wyglądają napisy np "exit" tzn w metalu wycięty napis i w środku jest źródło światła.

- co do koloru i materiału drzwi, wyglądają tak jak czasami przedstawiali drzwi gwiazd w Hollywood.

 

Wniosek prosty. Nie ma co robić czegoś ambitnego w 3D bo i tak nikomu się to nie spodoba, lepiej stawiać na wysoki poziom techniczny i wtedy ktoś doceni. :P

Dzięki za komentarze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek prosty. Nie ma co robić czegoś ambitnego w 3D bo i tak nikomu się to nie spodoba, lepiej stawiać na wysoki poziom techniczny i wtedy ktoś doceni. :P

Dzięki za komentarze i pozdrawiam.

 

Czyli co "ambitne = niski poziom techniczny" ??

 

To chyba zalezy co chcesz osiagnac, to ze cos jest ambitne to nie znaczy ze jest odrazu si. Kazda pracke mozna zkaszanic, a przeslanie raczej nie zamaskuje niedociagniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh nom moze byloby bardziej dramatyczne, jakby wywalic cale tlo gdzies w okolicy srodka kadru, dookola pustka (takie odniesienie do samotnosci depresji itd ;] ), dac te drzwi + ten napis, dodac czlowieka na kolanach i rece trzyma w gorze i : albo piesciami sie dobija albo pazurami jedzie po nich w dol, albo dodac takich drzwi mnostwo i ludzi zrozpaczonych w roznych pozach, albo taka zarabiscie dluga kolejka tych ludzi przed tymi drzwiami i tak mozna kombinowac bez konca, takie cos mi przyszlo do glowy :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności