Skocz do zawartości

Jak zrobic rose/krople wody na obiekcie?


spinal

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Przychiodze kochani do was z problemem takim iz mam problem ze swtorzeniem rosy na kwiecie rozy. Chodzi mi o krople wody osadzone na kielichu kwiata dosc gesto rozsadzone tak ze az bedzie ta woda ciekla po platku z dolu. I teraz napotkal;em problem jak tozrobic. Probowalem scatterem ale efekt jest zbyt malo realny niestety. moze material;em jakos ale jak go osadzic na kielichu? Bo mam na nim juz material samego kwiatu rozy, i teraz jak? Drugi raz kopiowac kielich ( ma dosc sporo siatke bo to na naurbsach robione) po to by dac na to tylko krople displace? Moze jest jakis inny sposob? Obojetnie czy materialem czy modelingiem czy cos innego jeszcze. Chcialbym zeby to rwlnie wygladalo poniewaz w scenie beda zblizenia na ten kwiat i bedzie w duzej rozdzielce. Pozdrawiam i z gory dzia za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dzieki Hindus sam pomysl niezly. Tylko nie wiem o co chodzilo z tym Liquify ale domyslilem sie ze to cos na wzor melta maxowego :) Ja to zrobilem tak ze wzialem kule i RECZNIE podopasowywalem (KATORGA) wspomagajac sie FFD Cyl :) Dzieki.

 

A nie wie ktos jakby to zastosowac w materiale bo zrobilem glowne kropelki ale w materiale chcialbym zrobic takie struzki wody jeszcze. Mozna to jakos zrobic ingerujac juz w ten material ktory mam na rozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spróbować jakoś materiałem Blend (klikasz na Standard i zmieniasz), z jakąś czarnobiałą mapką sterującą gdzie jest mokro a gdzie sucho. Tylko nie wiem czy w ten sposób wyjdzie ten efekt że pod wodą jets jeszcze płatek.

Krople bym zrobiła spłaszczonymi kulkami, scatterem albo Parray rozmieścić na obiekcie róży, moim zdaniem Boolean niepotrzebny bo tylnia część kropel i tak będzie zasłonięta płatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności