Skocz do zawartości

modelowanie/ksiazka


Lord0

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

www.helion.pl

 

Osobiscie polecam bardziej google i metodę prób i błędów... Najlepszy sposób na naukę maxa :) W googlach masz tysiące tutoriali...

Ale do tego trzeba cierpliwości i zaparcia.

 

P.S

Żadna książka nie zastąpi tego co masz pod F1 ^^

 

Pozdor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) trzeba cierpliwości i zaparcia.

Może lepiej będzie jak powiemy "determinacji". Na zaparcia to jest xenna extra ;d. Dobre tutoriale są na 3dtotal, a jak już kupujesz to może sie skusisz na tutoriale z tutorials3d ? Są świetnie opisane, krok po kroku i jeszcze dołączone pliki .max z każdym elementem na każdym etapie, więc nie ma szans się nie udać. Polecam tutorial autorstwa MaGuu o "tworzeniu prostego wnętrza". Autor używa tam VRaya czyli najlepszego silnika renderującego, nawet nie trać czasu na mental ryja :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) hehe.. Późno pisałem i nie byłem w stanie znaleść innego słowa xD

TAk dobre są z 3D Total, CG Tutorials też polecam ;) oo i Gnomonology bo widziałem parę i powiem, że całkiem przyjemne były ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - kiedy zaczynałem z maxem, nie miałem żadnej książki. Potem dorwałem jedną z Heliona właśnie, ale okazało się że nie ma nic na nowsze wersje maxa. A max od wersji 4 do 2008 wyewoluował trochę, pojawiło się mnóstwo narzędzi i techniki opisane w tych książkach zrobiły się przestarzałe.

Podstawy dość dobrze opisane, ale to samo masz tutaj na forum i w tutach. Po tygodniu książka zrobi ci się niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop :P Bielo wez sie uspoko bo zachowujesz sie jak typowy noob. Nie mozesz tego pojac ze mental nie jest gorszy do vray'a tylko Ty nie potrafisz go obsluzyc? Jakos w wielkich produkcjach mental nie raz by uzywany a z vray'a sobie odpuszczano bo jest mocno ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież se jaja robie, że mental aż tak ssie. V-Ray jest do małych rzeczy takich jak wizualizacje i wiadomo że nikt nie będzie go używał "do rzeczy większych", bo nie po to został stworzony (?). Po prostu uważam że lepiej zacząć od V-Ray'a, bo łatwiej zrobić w nim coś ładnego (przynajmniej moim zdaniem). Może i moje wypowiedzi o mentalu nie były zbyt zgodne patrząc z perspektywy całokształtu, ale każdy ma prawo do własnego zdania. W końcu, to wolny kraj. W mayi mental świetnie wygląda na wielu pracach, proces renderingu jest szybki.Wystarczy, OK, już nie będę. Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peace i koniec offtopu :P.

A on top :P

Ja nie korzystalem z zadnych ksiazek i jakos zyje :P W dzisiejszych czasach jest wiele materialow w sieci i nawet duzo po polskiemu :P. Ale i tak uwazam ze na poczatkowa nauke to i tak najlepszy jest help maxowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już masz zamiar kupować na helionie to polecam ćwiczenia praktyczne :) wcześniej kupiłem biblie do maxa 8 i powiem że to tylko naukowy bełkot... ciężka i mało zrozumiałą sprawa ;/ nawet nie wiem gdzie już mam tą książkę :PP później kupiłem ćwiczenia praktyczne do 9 i powiem, że bez tego to było by mi ciężko :) w ćwiczeniach praktycznych 9 robisz byle pajacyka, ale kilka tam spraw które poznałem to na początek były świetne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności