Skocz do zawartości

Skala obiektu a jego rozmiar, help?


Mr. MtS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zauważyłem, że to, że dwa obiekty są w viewporcie tego samego rozmiaru nie musi znaczyć (prawdopodobnie jakiś podstaw nie znam), że podobnie reagują na np Chamfer czy Extrude czy jakąkolwiek inną funkcję wykorzystującą jednostki. Gdy stworze mikroskopijny box, następnie powiększe go znacznie używając zwykłego Scale'a to nadal będe musiał wklepywać minimalne wartości typu 0,001 do input box'a w chamferze, żeby uzyskać ten sam efekt gdy wpisuje np 0,5 w box'ie nieskalowanym o porównywalnej wielkości(powiedzmy, że jest to logiczne). Czy jest możliwe (convert to editable poly probowalem w sumie tylko, oraz resetowanie ustawien pivot'a) aby ten obiekt powiększony reagował tak samo jak ten stworzony od razu w takiej wielkości?

 

Bo np gdy importuje jakieś wektorki to bardzo często są one bardzo małe i poźniej właśnie zaczynają sie schody gdy chce zrobic prosty extrude a on mi przy defaultowym "10" wywala w kosmos za kazdym razem polygony.

 

Prawdopodobnie zagmatwałem tak,że sam tego posta nie zrozumiem, ale może jakoś się uda mi pomóc ;).

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności