Skocz do zawartości

Finished ,,step up" dla koleżanki


QbisieQ

Rekomendowane odpowiedzi

Machnąłem ostatnio taki klasyczny ołówkowy rysunek na A3 (z referki) dla koleżanki z klasy. Już sam dostrzegłem parę błędów ale itak jestem z niego zadowolony.

Jak zwykle czekam na komenty :)

 

PS. i muszę się pochwalić że wogóle nie rozmazywałem palcem...chyba pierwszy raz :P

 

12084563621406.jpg

 

12084564034577.jpg

 

PS. Jak zwykle przepraszam za jakość zdjęć, w realu prezentuje się to znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

W Photoshopie wchodzisz w Image -> Adjustments -> Brightness/Contrast, pobaw się suwakami i postaraj się uzyskać efekt podobny do rzeczywistego.

 

Jeśli chodzi o rysunek to jest nieźle choć trochę dziwnie wygląda lewe ramię, tak jak byś próbował tam namazać jakąś otoczkę w sensie rozmycia. Na początku myślałem, że rysunek jest całkowicie blady (może to częściowo przez mój monitor), jednak po podkręceniu w PSie rysunek nieco ożył:

 

LINK

 

Moja rada:

 

Staraj się co raz bardziej ukrywać linie ołówka, nie przez rozmycia, ale przez staranne szrafowanie. Bardziej uwydatniaj twarz i popracuj nad formą (usta, nos, oczy i okolice itd.) - wydają się trochę płaskie.

 

PS. Patrząc na referkę, to spłaszczyłeś mu głowę (koleś ma wyższe czoło i węziej ustawione poliki)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi że już się suwakami bawiłem :P i kontrastowo mogłem zrobić tak jak to pokazałeś w linku ale niestety wtedy pojawia się większy szum i przekłamania np, czarny zaczyna robić się zielonkawy a inne rzeczy czerwonawe, wybrałem kompromis. W realu jest to wszystko mniej więcej takie jak w twoim linku tyle że bez szumu of course.

Twarz, masz rację, spłaszczyłem :-/ Co do ramienia to chodzi chyba o to że za bardzo nie wiedziałem jak zrobić mu odblask światła na krawędzi ramienia ponieważ itak zlewać się będzie z białą kartką, wyszło jak wyszło.

 

thx za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna i tak jak kolega powyzej pokazal, ale jak wspomniales nieprzyjemnie "mieniacy" sie barwami szum wychodzi na wierzch... mozna go przytlumic np stosujac gradient mapy i ciagle zmiany ustawien kontrastu/jasnosci o raz zabawy na "levelsach"

 

tutaj ot takie cos i mozna uzyskac dzieki niechcianemu szumowi fajny efekt "olowkowosci" :)

http://img227.imageshack.us/img227/4261/327c6a7fbd25ced8kl1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności