Skocz do zawartości

Z 3d maxa do Autocada


m-peter

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

 

Mam maly problem. Jestem w trakcie robienia projektu, niestety wymodelowanie go w autocadzie zajeloby zbyt duzo czasu wiec zrobilem to wszystko w 3dmaxie. Niestety teraz chcialbym otworzyc model w autocadzie i zrobic z niego "automatyczne przekroje". Niestety "nie ra dady":/ Wyglada to w ten sposob, ze autocad otwiera ladnie plik (.dwg), widac wszystkie linie, niestety te konstrukcyjne, niepotrzebne tez, widac wypelnienia ale niestety bryly sa jakby "puste" w srodku. Nie da sie zrobic zadnego przekroju.

 

Moze wiecie czy jest jakas funkcja w ktoryms z 2 programow, ktora naprawila by ta bolaczke?

 

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Autocad przekroje z tego co wiem potrafi robić tylko na solidsach, max solidów nie obsługuje, w maxie wszystko jest "puste w środku", dlatego po eksporcie zawsze będzie puste (są tylko ścianki)

Możesz spróbować zamiast przecinać w acadzie, przeciąć w maxie za pomocą slice modifier, ale nie wiem czy to da pożądane efekty.

Można też zrobić camera clipping, żeby od pewnej odległości od kamery nic już nie było widoczne.

Takiego naprawdę dobrego rozwiązania nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to cada plugin - nazywa sie.... mesh to solid - przekonwertujesz i powinno się dać edytować bryły - niestety nie używałem jeszcze. Swoją droga to ja mam odwrotnie - wole modelowac w cadzie niż maxie(zależy jeszcze co):)

innym wyjściem jest robienie przekroju w maxie tak jak pisze Ania - ktos kiedys pytał na forum o to i okazuje sie ze jest do tego plugin, który powinien sobie poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności