Skocz do zawartości

WIZ3d: Mały domek upl


joo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to jest moja pierwsza wizualizacja w życiu więc ciekawem jestem czy sie nadaje. Wykonanie Acad07,max8+vray.

Z góry dziękuje za komenterze.

UPLOAD: zmiany tu i tam, very low ustawienia bo drzewa łamią moje 1GB ramu i render się sypie. Pod ocenę oddaje, dzięki za komentarze.

http://img75.imageshack.us/my.php?image=79875603xv5.jpg

http://img75.imageshack.us/my.php?image=81707439ij6.jpg

Edytowane przez joo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

carlosss już wspomniał o oświetleniu że jest kiepskie... spróbuj użyć Vray SUN i Vray Cam... Zakładeczka Environment też by tu może pomogła.

 

Po pierwsze: popracuj nad ujęciami (ale takimi realnymi) przedstawianie domku z lotu ptaka jest trochę nierealne. Staraj sie trzymać kamerę na ziemi. Znajdź ciekawe kąty.

Po drugie: Materiały. Z tego co widzę z 3D masz do czynienia od jakiegoś czasu, lecz mało uwagi jak dotąd poświęcałeś na obserwację, np. materiał okien, z wizualizacji wynika że okno daję jaśniejszy obraz (odbicie) otoczenia.... wyjrzyj za okno a zauważysz że jest na odwrót. Następny to materiał dachówek/dachu. Jest bardzo niejaki tzn. nie wiadomo czy to farba połyskująca, metal czy dachówka. Co do trawki to nie będę dużo pisał bo przy dobrym oświetleniu mogła by być całkiem dobra.

Po trzecie: Niebo. No tu jest dość kiepskawo... niebo bardzo (może zabrzmi to protekcjonalnie) niebieskie. Tu kolejny raz proponuję wycieczkę za okno... popatrz na nie w rzeczywistości w piękny dzionek ono "świeci", jest jasne. U ciebie jest ciemne jak by w powietrzy było 99% tlenu. Dodaj troszkę iluminacji a zobaczysz że będzie ładniej.

Po czwarte: zieleń. Cóż radziłbym ci poszukać ciekawszych drzewek w necie niż te co proponuje nam MAX... już nie wspomnę o materiale na liściach (rażący zielony)

 

No i zmień filtr AA na jakiś bardziej ostrzejszy..może Michel albo C room jakiś.... ale nie będę sie już więcej czepiał...przenieś wątek do WIPa i kombinuj dalej z tym domkiem :)

 

Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi,zmobilizowały mnie do dalszego kombinowania. Światło to tylko Vraysun i rzeczywiście nie dogadywałem sie z nim za bardzo. Może na wizkach nie widać ale był mitchell-netravali a w enviroment standardowy kolor x0,8. Do reszty postaram sie zastosować jak najszybciej. Dzięki raz jeszcze i leci do WIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności