Skocz do zawartości

Zwiększenie RAM - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem totalnie raczkującą osoba jeśli chodzi o MAX'A. Studiuje architekturę i z tej racji mam styczność z tym programem. Obecnie siedzie nad projektem mieszkaniówki i jedyne co m i zostało to rendery. Całe modelownie obiektów zrobiłam w Cadzie i tu był błąd że nie kopiowałam ich jako bloków - z tego powodu rozmiar pliku wyszedł mi baaardzo ogromny;/ Po nałożeniu tekstur, ustawieniu światła,tła i parametrów 1000x1000 pikseli i włączeniu renderu wyskakuje mi bład: "Raytracer - out of memory. There isn,t enough memory for the raytracer to build it,s acceleration data structure. The render is being aborted". Dodam że mam 3gb ram. Przypuszczm więc że program w swojej własnej pamięci operacyjnej nie ma tyle miejsca. Czy jest możliwość w Maxie zwiększenia pamięci z której może korzystać tak jak w Photoshopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

z tresci blędu wynika, ze albo trzeba pomajstrowac przy ustawieniac materiałów które wykorzystuja raytrace (szklo, plexi etc.) - moze masz jakies wysrubowane wartosci. 1000x1000 px to nie taki duzy render wiec 3Gb powinny uciagnac. Popatrz w ustawieniach renderera i materiałów - powinno pomoc

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności