Skocz do zawartości

Flash: dynamic text, znak plus


Gość wlochaty7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wlochaty7

Cześć

 

mam taki problem: pisze sobie stronkę internetową we flashu, na której m. in. będzie zczytywanie tekstu z pliku dat do dynamic text i tu jest problem, bo zczytuje z pliku wszystkie znaki polskie i w ogóle wszystkie oprócz znaku plus. Ma ktoś pomysł jak ten problem rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

kodowanie pliku tekstowego musi być w utf8, notatnik windowsowy sie nie nadaje do tego.

Upewnij się też że font dla dynamic tekstu we flashu ma w charsecie znak plusa, a w ostateczności zaincluduj cały zestaw znaków do swfa.

Edytowane przez Plastique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wlochaty7

No wiem o tym kodowaniu, jest utf8, używam czcionki Arial więc na pewno ma znak plusa. Osadziłem dla tego pola tekstowego wielkie i małe litery, cyfry, znaki interpunkcji i łacinę rozszerzona A więc znak plus tam też musi się znajdować, no ale w efekcie nie chce wyświetlić. Pobawię się tym xml ale wątpię, żeby tu coś pomógł skoro wszystkie znaki wyświetla prócz tego plusa;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wlochaty7

No tylko, że gwiazdkę mnożenia i minus przyjmuje bez niczego, a jak dam w cudzysłowu to wyświetla same cudzysłowia z pustka w środku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności