Jump to content

output passes rendering


danilo2

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie - otóż często podczas renderowania przydają się (i jak to po polsku nazwac?:P ) "Output passy", z tym że można renderować je standardowo w mayi jak i za pomocą shaderów takich jak p_MegaTK (http://www.puppet.tfdv.com/index_e.shtml) czy ctrl_buffers (http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=209991). I tu nasuwa mi się pytanie - jaką metode wybrać - jakie są za i przeciw i czego sami używacie :)

Dziękuję i czekam na odp :)

Link to comment
Share on other sites

jezeli chodzi o pozytywne strony render passes to przedewzystkim to ze masz nad kazdym aspektem kontrole. mozesz zmieniac co chcesz. na kazdej warstwie zrobic korekcje koloru, pociągnac kontrast bądz inne rzeczy.

przy renderze projektu do jednego pliku bez render passes nie masz az takich mozliwosci

Link to comment
Share on other sites

Tomasz_87 - dziękuję Ci za odpowiedź, aczkolwiek moje pytanie dotyczyło czegoś innego - Wiem, że render passes są przydatne, lecz zastanawiałem się jaką metodą najlepiej je tworzyć - standardowo, czy za pomocą shaderów takich jak p_MegaTK czy ctrl_buffers.

Tak więc jeżeli ktoś zna jakieś pozytywne i negatywne strony tych możliwości, albo polecacie coś innego to prosze o odpowiedz :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy