Skocz do zawartości

Pomocy!!! nie działa move


M***

Rekomendowane odpowiedzi

nie działa mi opca move jest trochę tak jakby obiekty nie rysowane nie posiadały pivot point :( zaraz po narysowaniu nie da się ih przemieścić a obracają się tylko wokół środka współżędnych :(

od razu powiem że warstwy mam włączone, nic nie jest zamrożone, i dzieje się tak od razu nawet jak odinstaluje się i zainstaluje program :(.

3d max 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to w 3dsmax można coś rysować? wow

co do move, to najstarsi górale niewiedzą dlaczego znika, widocznie nie dane Ci jest tworzenie w 3dmax :p

 

a tak na serio to może chodzi o "x" ale w sumie to pewny nie jestem bo jakoś dziwnie opisany ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzyć, rysować kreować - co za różnica to tylko słowa.

x nie działa, tworzenie w 3d maxie może i nie jest mi dane ale wyjścia nie mam potrzebne mi do pracy w przyszłości.

opisać problemu lepiej nie umiem ale chodzi o to że co kolwiek stworzę może być zupełnie coś prostego na przykład kula sześcian co kolwiek nawet linia zawsze powstaje to w środku współrzędnych i nie chce się ruszyć. czyli po wzięciu move i próbach porusznia nie działa. a dodam też że narzedzie align też nie działa.

x nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie masz spacji i zablokowanej selekcji

Jeszcze raz sprawdz czy nie masz x'a lub czy na klawiaturze Ci się x z czymś nie zamienił (vide "y" z "z" i klawiatura 214)

Sprawdz czy nie zamroziłeś obiektów

Sprawdz czy na gorze nie masz w filtrze selekcji np bonesó'w albo shapeów itp wybranych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z góry za wszystkie odpowiadzi.

Niestety nic nie pomaga szystko jest niby tak jak powinno, ale np światło też powstaje tylko w samym centrum współrzędnych, na dodatek gdey storzę linie gdzieś tam w przestrzeni to po zakończeniu tworzenia dana line "wędruje:, :przeskakuje" czy jak to tam nazwać do centrum współżednych.

łapię je za to za co się powinno je łapać żaby poruszać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandman

Sprawdź jeszcze to:

1. wyszukaj plik 3dsmax.ini powinien być gdzies w katalogu documents and settings\...\ustawienia lokalne\autodesk...itd

2. wywal ten plik (delete)

 

To w nim max zapisuje swoje ustawienia. A ponieważ jest w documents and settings, nawet po reinstalce maxa ustawienia zostaja.

Pozdro, mam nadzieje ze to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności