Jump to content

pecet

Members
 • Content Count

  3,369
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

pecet last won the day on May 17 2010

pecet had the most liked content!

Community Reputation

245 Excellent

About pecet

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Mińsk Mazowiecki

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. metoda odnośnie modelowania całej karoserii przy użyciu shrinkwrap. Z 3ds maxowym SW to raczej ciężko by było 😉 Poniżej reklama tutoriala, o którym pisałem, powierzchnie prawie jak NURBSy, zminimalizowane zniekształcenie odbić przy detalach, wycięciach, sąsiednich elementach itp: Oczywiście tradycyjną metodą też się da, ale SW jednak sporo ułatwia.
 2. Model profeska :) Też od czasu do czasu coś muszę zrobić w blenderze i po powrocie do 3ds maxa łapie się na tym że szybko przyzwyczajam się do interfejsu blendera. Próbowałeś metody z shrinkwrap (ze znanego tutoriala o Corvette)?
 3. ale jak to? to ile GB to demo waży?
 4. Dzięki za odpowiedź. To chłodzenie dodałem tylko dla tego, że widziałem w innych, gotowych zestawach z 3960x. Jakie by tam pasowało? Nie musi być wodne. Renderuje w v-ray 3,5 ale do corony też się przymierzam? Lepiej żeby RAM był w jednej kości? Jakie są godne polecenia?
 5. Cześć, Proszę o pomoc w skonfigurowaniu zestawu głownie do renderowania w v-ray 3,5 w 3ds max. Obecnie mam: i7 3770 , 32GB RAM, GF 650 Ti 2GB, SSD 250GB + HDD 2TB i jedyne czego mi brakuje przy tym zestawie to mocy obliczeniowej (CPU) przy renderingu. RAM - przy typowej pracy mam zużycie pamięci na poziomie 15GB, więc 32GB raczej wystarczy, poza tym można to zawsze później dokupić (no chyba, że ten procesor potrzebuje więcej pamięci RAM żeby dobrze pracował? - nie znam się). Grafika - moja obecna ma wystarczająca wydajność w viewportach 3ds max. komputer nie będzie używany do gier. W nowej chciałbym mieć możliwość podłączenia 3 monitorów. Dysk - SSD 500GB wystarczy, aby był szybki Najważniejszy jest sam procesor i płyta + chłodzenie (moc obliczeniowa CPU + stabilność) i to chciałbym jak najlepsze, reszta aby była bezawaryjna. edit: Tak na szybko coś takiego złożyłem: https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/xwd62eAdJ4 Jedynie chłodzenie nie jest niby kompatybilne, nie wiem dla czego, bo ten kraken występuję w wielu gotowych zestawach z 3960x.
 6. W razie pożaru zadzwonisz po polską straż, w razie włamania zadzwonisz po polską policję, w razie wypadku zadzwonisz po polską karetkę (te śmieszne 125zł to może starczy na pokrycie jednej wizyty u lekarza rodzinnego) będziesz korzystał z polskich dróg i chodników ale podatki już chcesz płacić na rzecz innego państwa. Jedyne wyjście, żeby być w porządku jeżeli chce się prowadzić firmę za granicą to mieszkać tam. Żeby nie było, że nie znam realiów to prowadzę działalność od 7 lat.
 7. Patrzę na datę pierwszego postu - 2015, podziwiam za upór, szkoda tylko, że postępów brak. Model cały czas niedokładny - spójrz chociażby na linie drzwi, czy proporcje i kształt otworów wentylacyjnych w pokrywie silnika.
 8. Świetne wykonanie, bardzo fajny pomysł i nawiązanie do oryginału. Co mi trochę nie leży to proporcje patrząc na bok auta. Raz, że zwis przedni jest dosyć duży i kojarzy się bardziej z konceptem "126p ryjek" niż samym 126p. Dwa, że auto od tego przetłoczenia przez cały bok do góry wydaje się za wysokie, zwłaszcza górna linia maski w stosunku do nadkoli leży dziwnie wysoko.
 9. Cześć, Podstawą realistycznej sceny są realistyczne modele, a ten niestety taki nie jest. Po pierwsze ma złe proporcje, po drugie brakuje detali i dokładności, po trzecie brakuje poligonów (widać ostre kanty). Ze względu na pierwszy punkt, proponuję zacząć model od nowa, najlepiej bazując na poprawnych blueprintach.
 10. pecet

  Heritage

  Świetne, tylko po co to coś wkrada się w kadr w prawym dolnym rogu? Trochę boli oko od tego
 11. Wygląda bardzo profesjonalnie, ale nie może być inaczej sądząc po podpisie :) natomiast mam pytanie techniczne. Czy model był jakoś optymalizowany (remodeling?) czy UE potrafi udźwignąć model CADa?
 12. pecet

  Countach Retro

  jest klimat :)
 13. Szczerze mówiąc to pomimo tego, że mam zdjętych ze 20 modeli BMW, to nie mogę być na to zły. Moim zdaniem mają do tego prawo. W ramach protestu nawet jakbym zezłomował moje e38, to myślę, że za bardzo by się tym nie przejęli ;)
 14. BMW to osobny temat i po prostu nie można nigdzie sprzedawać ich modeli, to że na mniej znanych stockach można jeszcze znaleźć modele BMW, to tylko dlatego, że albo przedstawiciele BMW ich nie dopadli, albo są to strony z państw, w których takimi sprawami nie trzeba się przejmować. Np taki Hum3d, gdzie można kupić każdy model BMW jest z Ukrainy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy