Skocz do zawartości

Problem z obiektami po otwarciu save'a


Mati-PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z funkcjonalnością ściany, ponieważ gdy zrobię sobie całą scenę z texturami i wszystko jest tak jak powinna to gdy zapisałem projekt i potem go otworzyłem to textury zniknęły a okno które było w ścianie wtopiło się w nią.

 

zle.jpg

 

To jest efekt po wczytaniu zapisanej sceny

 

dobre.jpg

 

 

A tak powinno wyglądać i nie wiem dlaczego on tego nie wczytał tak.

 

Proszę o pomoc ponieważ to już nie pierwszy raz kiedy mi się to przytrafiło i już nie mam do tego cierpliwości.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hmm, kurcze .. chyba przylacze sie do pytania. Niewiem czy twoje okno jest wytlaczane ze spline ale ja miewam taki motyw ze edytuje sobie spline, daje mu powiedzmy fillety i chamfery. Zapisuje i czesto po ponownym otwarciu mam wierzcholki krzywej totalnie rozwalone, w sumie musze robic od nowa. Zdarza sie to czasem ale jest upierdliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że okno niknie, bo bolek jest jako modyfikator, a nie przewalony na poli.

Ja tam staram się nie pracowac na takiej ilości modyfikatorów, bo (JA) się gubię.

 

Jakbyś wszystkie modyfikatory kolejno przewalił na poli, to by działało bez pudła.

 

Bardzo ciekawy zlew... :D

 

A w ogóle po co takie okno robic boleanem, jak można normalnie wymodelowac w 15 sek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno robione jest z szablonów maxa i one działają tak że jak wstawię je w ścianę to ona sama się boolenuje i to bym jeszcze przeżył tylko najbardziej boli mnie to że straciłem ustawienia tekstur na ścianie (kafelki) bo trochę się męczyłem z tym co widać po ilości modyfikatorów ;] I nie wiem dlaczego w podglądzie pliku jest dobrze a jak otwiera to już przepada. Da się tego jakoś uniknąć ?

 

Co do zlewu to po takiej ilości modelowania tych mebli i pierdół to pomyślałem sobie że zlew se daruje ;]

 

Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jednak jest i problem z oknami ponieważ gdy wybieram jakieś okno w Geometry --> Windows to po wstawieniu w ścianę powinna mi sie wyciąć dziura, która czasem jest a czasem nie ma nawet w nowej scenie. Może ktoś wie dlaczego tak jest i jak tego uniknąć.

Edytowane przez Mati-PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności