Skocz do zawartości

finished 2d: ilustracje fantasy


raterio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,to mój pierwszy post na forum, a praca jest pierwszą z sześciu ilustracji do mojej pracy dyplomowej i pierwsze poważniejsze kroki w tej dziedzinie. Wykonana w photoshopie.

Komentarze jak najbardziej mile widziane :)

 

Pozdrawiam

 

8554cdabd2e79f2c.jpg

HI RES

Edytowane przez raterio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ładnie wyciągnięty detal, ale - moim zdaniem - zbyt dużo go wszędzie. Wygląda to obecnie tak, jakby krasnolud był jednolicie oświetlony ze wszystkich stron, a fajnie byłoby położyć bardziej zdecydowany cień, i część detali zgubić w tym cieniu. Myślę, że ilustracja zyskała by na czytelności. Ale poza tym fajnie się zapowiada cały cykl, i tak w ogóle - witam na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aspenboy ma sporo racji ... ta praca wygląda trochę jak Krasnolud u fotografa.

 

nie wiem jaką ty masz tego wizję i nie chcę tego tobie burzyć ale powiem, że strasznie nie podobają te kamerdolce ... no wyglądają jak tania dekoracja ze styropianu. To bym zmienił.

 

a kolorki poprawią ci inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przylacze do opini:

bardzo ladny detal, fajne futerko, przyjemny metal itp

Brakuje za to zupelnie gry swiatla i cienia, bardzo zlewa sie to wszystko, na pierwszy rzut oka myslalem ze on ma jakas kawal zbroji pod brzuchem, a nie topor w rece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie, popracuję nad tymi elementami i oświetleniem.

Po dodaniu tła faktycznie, niebezpiecznie zlał się z wszystkim dookoła :(

I tak, właściwie ma wyglądać "jak u fotografa" choć może niezbyt ciekawie to wygląda, przy następnych będę pilnowała żeby zgubić ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

to bedzie fajne ale tylko pod warunkiem ze poprawisz ta prace - tak jak kolega wyzej zimny cien to raz, a dwa ze caly background powinien miec niebieskie zabarwienie no i do tego popraw glebie w tle - zreszta caly rysunek powiniec byc utrzymany w niebieskiej tonacji a tym swiatlem z lampy fajnie przelamalbys kompozycje (kolory). bo zastanow sie sam - jak przy takiej ciemnicy nagle wydobywasz takie odcienie skory jak brozowy :/ ? a jak juz wszystko poprawisz to popraw highlights (nie zapomnij o odbłyskach w oczasz). ta praca jest lepsza od tej pierwszej ktora pokazales ale wymaga poprawek. i z ciekawosci - co to za praca dyplomowa?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, fakt nie pomyślałam o oświetleniu w taki sposób i z tłem też jeszcze powalczę :)

A praca w sumie traktuje o ilustracji fantasy, w części praktycznej przedstawiam kilka archetypów postaci z tej tematyki, będzie tego sześć pracek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności