Skocz do zawartości

[wings] połowa referek


redkmaster

Rekomendowane odpowiedzi

cze

ustawiłem sobie referki człowieka i zacząłem modelować ale po jakimś czasie musiałem skończyć więc zwyczajnie zapisałem jako plik wings'a. Zdjęcia stworzyłem za pomocą opcji "płaszczyzna obrazu". Dzisiaj otworzyłem ów plik i moje zdjęcia były dobrych rozmiarów i w dobrych pozycjach jednak każde rozciągnęło się, że widać tylko połowę każdego oO

Wie ktoś może co zrobić z tym problemem? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie trzeba dłubać w uv, są dwa możliwe rozwiązania - kliknij prawym klawiszem na obrazek w outlinerze i wybierz "make internal" - to załatwi sprawę z obrazkami które już masz

albo

upewnij się że rozmiary obrazków w pikselach, które importujesz są potęgami 2. nie muszą być kwadratowe ale muszą być potęgami dwójki - np. 256, 512, 1024, 2048 itp. Jeśli będziesz miał obrazek w takim rozmiarze (przykładowo 1024 x 2048) to nie musisz robić make internal - zawsze będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

make internal bym nie robiła, bo plik .wings bardzo urośnie i viewport się spowolni, ale można zamiast tego zrobić make external i zapisać, wings sobie zapisze na dysku plik z 2^n piksli i będzie z tego korzystał zamiast ze starego, nie powinno być problemów. (jeśli plik przedtem nie miał 2^n, to po prostu doda czarnego, w Wingsie nie będzie różnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności