Skocz do zawartości

Obiekt 3D Klaser na płyty - my first project :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) To jest mój pierwszy projekt w życiu, dlatego proszę nie śmiejcie się za bardzo.To jest mój klaser na płyty CD/DVD. Kilka godzin pracy. Pozdrawiam i proszę nie żałujcie krytyki. Chcę wiedzieć co robię źle, a co dobrze. Przepraszam, że render trochę rozmazany.

 

klaserczerwonyia5.jpg

Edytowane przez dawid.barracuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na pierwszy projekt to [imho] całkiem nieźle :) obiekt faktycznie niezbyt skomplikowany, aczkolwiek od czegoś trzeba zacząć....

 

....ale :P (zawsze jakieś jest) ja się mało znam, więc nie kieruj się moją wypowiedzią za bardzo :)

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego Klaser jest. Teraz tylko nauczysz sie modelowanie, oswietlenia, renderingu i kopozycji sceny i juz jestes grafikiem pelna geba. nie zrazaj sie ze cie tu zbesztaja, wogole sie tym nie rzejmuj tylko rob swoje a po jakims czasie bedziesz na tyle dobry ze i mile slowka padna na forum:)

 

Ja popieram mlodych adeptow grafiki. nie nalezy sie bac konkurencji tylko stale byc na przedzie dzieki pracy i nauce.

Powodzenia dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję songoku za odpowiedź. U mnie najgorzej jest z materiałami i światłem. W ogóle tego nie kojarzę. Tyle co umiem zrobić z materiałami i ze światłem to tyle ile pamiętam z tutków. Światło do klasera też z tutoriala ktorego się nauczyłem. A materiały? Nie wiem gdzie i jak manewrować tymi opcjami żeby uzyskać zamierzony efekt. Materiał z klasera też z tutoriala, tyle że przerobiony. Ale model sam od zera robiłem. Macie jakieś porady? Czekam na opinie.

Edytowane przez dawid.barracuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwy sejf na cd :]

co do materiałów to spróbuj na początku tylko ze zmianą kolorów i oddziaływania na światło... no i dużo eksperymętuj...

ja też jestem początkujący i przygotowuje się do zamieszczenia swojej 1 pracy [czego kolwiek] ale patrząc na obecny poziom troche mi sie nogi trzęsą :] hehe i puki co sie jeszcze powstrzymuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz siatke, to bedzie mozna wiecej uwag technicznych dac odnosnie modelowania.

Jak narazie to widac ze cylinder ma dosc malo facow.

Renderingu i swiatla nie komentuje, zeby ci nie robic przykrosci po tym jak inni cie tak milo przywitali :)

 

ps:

swietne podejscie do krytyki :D

nie zrazaj sie ze cie tu zbesztaja, wogole sie tym nie rzejmuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz siatke, to bedzie mozna wiecej uwag technicznych dac odnosnie modelowania.

Jak narazie to widac ze cylinder ma dosc malo facow.

Renderingu i swiatla nie komentuje, zeby ci nie robic przykrosci po tym jak inni cie tak milo przywitali :)

 

ps:

swietne podejscie do krytyki :D

 

Nie ma mnie teraz w domu, ale jak będę pod koniec tygodnia to wrzucę siatkę. A jak możesz to powiedz co masz do renderingu i światła. Jestem początkujący i chciałbym znać Wasze opinie. Przecież na początku napisałem "Nie żałujcie krytyki" :]

PS: Obraz zamazany przy uploadzie. Jak to robicie, że macie duże obrazki na forum? Swój wrzuciłem przy pomocy "Insert Image" i została miniaturka. Pomóżcie.

Edytowane przez dawid.barracuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie (nie było mnie w domu). Zamieszczam siatkę klasera oraz nowy render (VRay 1.5 SP1)

 

1. Siatka (cały viewport):

siatkakq8.png

 

2. Siatka (front):

siatkafronthc0.png

 

3. Siatka (left):

siatkaleftxl3.png

 

4. Siatka (perspective):

siatkaperspectivepg2.png

 

5. Siatka (top):

siatkatopdj8.png

 

6. Nowy render (VRay 1.5 SP1, 3ds max 9):

klaserczerwonyvrayfinalja5.jpg

 

 

Zapraszam do uwag technicznych i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, siatka gęsta tam gdzie nie musi być (proste, równe powierzchnie), a rzadka tam, gdzie powinna (zagięcia, krawędzie). Trochę szumu jest na renderze, no i nie wiem czemu ten przycisk czerwony się świeci :) Może dasz zdjęcie tego klasera żeby można było porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności