Skocz do zawartości

teksturowanie postaci


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z teksturowaniem ,otóz zrobilem sobie postac ,i wyznaczylem poprzed edit poly 7 miejsc ID ,i teraz zaznaczam dlon (4 palce) ,i daje mapowanie i pozniej korzystam z texportera i na kazdym mapowaniu zle wychodzi obraz jakbym chcial malowac teksturke,jak mam to zrobic zeby wyszlo okej?? czy jesli uzywam unwarpa i przesuwam wierzcholki to dzieje sie z nimi cos na ekranie czy to tylko jest rozlozenie tekstury zeby mozna bylo ja lepiej namalowac?bo nie wiem co mam zrobic czy dla kazdego palca wyznaczac osobne id?(wyszlo by mi z 20 miejsc id ) ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Samo podzielenie nic ci nie da. Każda z części musi mieć osobne mapowanie. Możesz wykorzystać planarne, cylindryczne lub sferyczne. Dopiero wtedy eksporując texporterem będziesz miał właściwy efekt. Musisz jednak przy eksporcie zaznaczyć odpowiednie ID i zrobić tyle map ile masz podmateriałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie :) Co zrobic zeby textury sie zlewaly? No bo jak zaznacze kilka polygonow i dam im ID i zaznacze kilka innych i im tez ustale ID bedzie widac wyrazna granice miedzy polygonami z grupy 1 a z grupy 2. Co zrobic zeby nie bylo widac granicy?? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dochodzimy do sedna sprawy:D Miejsca graniczne trzeba robić w miejscach mało widocznych:D Inny sposób to wykorzystanie zewnętrznych programów do teksturowania (bodypaint lub deeppaint) lub miksowanie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiej funkcji uzywac, zeby przechodzenie miedzy innymi materialami bylo lagodne?? I jest jeszcze kwestia jak je rozlozyc na ciele np: zeby brzuszek postaci byl jasny, wewnetrzne czesci dloni jeszcze jasniejsze i glowa jeszcze inna. :-) Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności