Skocz do zawartości

Prośba o krótki kursik mapowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Do tej pory robiłem sobie proste modele w 3ds max 6, mniej lub bardziej złożone, ale chciałbym teraz móc je mapować. Proste texturki z biblioteki umiem nałożyć, z bumpem, połysk i tak dalej, ale mapować nie umiem. Jakoś do końca nie rozumiem tych tutoriali o mapowaniu. Nie wiem jak zrobić taką mapę na twarz na przykład co wygląda jak zdjęta skóra.

Pomyślałem sobie, ze może mógłby ktoś mi wytłumaczyć schemat postępowania przy mapowaniu na przykładzie prostej piłki do nogi czy do footballu amerykańskiego. Na przykład, jak zrobić i nałożyć mapkę z jakimś znaczkiem firmowym, napisami, no wiadomo, bajery, jakieś wypustki żeby bumpem porobić.

Jeśli komuś się chce, to bardzo proszę o pomoc w tym temacie. Bardzo chciałbym umieć mapować, ale naprawdę nie rozumiem tych tutoriali. Wiem, że potrzebny jest Photoshop i ja go mam nawet. Tylko potrzebuję, żeby ktoś mi to wytłumaczył. Jeszcze raz proszę o pomoc i pozdrawiam.

O jeszcze jedno. Nie wiem też jak rozłożyć obiekt na UV czy jakoś tak, nie wiem. Naprawdę w mapowaniu jestem zielony jak żaba. O tym też bym prosił kilka słów. Jeszcze raz pozdrawiam!

Edytowane przez Markus King
Później sobie coś przypomniałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

OK. Już mam 3ds max 9. Mam informacje o mapowaniu w F1, ale nie mogę znaleźć części o tym jak rozkładać siatkę na płasko np. twarzy czy podobnego obiektu, żeby później władować screena do Photoshopa i stworzyć mapę. Chodzi mi właśnie o jakąś funkcję czy script jak np. chilliskinner, czy coś takiego co rozkłada siatkę na płasko. Nie wiem jak wykonać ten etap mapowania. Jak ktoś zna taką funkcję albo ma swoją metodę, to bardzo proszę o podpowiedź. Jak już będę miał mapę to wiem co zrobić, ale naprawdę utknąłem na tym rozkładaniu siatki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności