Skocz do zawartości

pomoc na poczatek...


Gość noname

Rekomendowane odpowiedzi

Gość noname

no coz... wiem ze nie lubicie takich jak ja... ale jestem lamer jezeli chodzi o grafike 3d... zainstalowalem sobie 3d studio... poczytale troche tutki... zaczynam cos lapac ale mam do was kilka pytan, pewnie lamerskich, ale mam nadzieje ze znajdzie sie ktos tak wyrozumialy i cierpliwy i odpowie mi na nie

 

1. Od czego mam zaczac rysujac np. maske samochody... do boxa i przesowac vertex\'y czy moge robic np spliny i jakos je potem polaczyc?

 

2. Jezeli stworze z 1 boxa karoserie samochodu jak moge zrobic malowanie... jest mozliwosc nadania roznych materialow dla jednego boxa czy pozostaja textury..

3. Jak samodzielnie wykonac texture zeby pasowala do danego ksztaltu

 

za wszelkie odpowiedzi z gory dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Na pytania które zadałeś, możnaby spoooro napisać....

1. Każdy sposób jest dobry. w polymodelingu można zacząć od plane\'a, czy bxa i modelować takimi narzędziami jak chamfer, cut, extrude, slice. Spline\'ami też sie modeluje. W obydwu wypadkach jednak walcz dalej z tutkami gdyż opisywanie tego od zera właśnie tutki robią, więc czy warto się tutaj powtarzać..

2. W tej kwestii powinienes się zapoznać z modyfikatorem unwrap. Ponownie poszukaj tutków, tutaj na forum DruG zaprezentował video tutorial, który bardzo dobrze prezentuje tajniki tej metody.

3. Gdy już przygotujesz siatkę do teksturowania za pomocą unwrapa, możesz ją exportować do pliku graficznego za pomocą narzędzia render to texture (od max\'a 5.0) lub darmowego pluginu texporter - wykorzystyujesz tak przygotowany materiał jako podkład do malowania w programie graficznym...

 

Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłem sytuację, jeśli nie, zadawaj pytania konkretniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość noname

dzieki... troszeke mi rozjasniliscie w glowie... jeszcze troche pocwicze... jak bede mial jakies pytania to napisze.... wielkie dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności