Skocz do zawartości

Photoshop vs Painter-colory,narzedzia,itp-opinie


motyll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie dotyczące dobierania kolorów w Photoshopie. Jak dobieracie kolory: czy korzystacie z opcji Swatches, Color a moze Color Pickera. Jak dla mnie wszystkie te narzedzie są bardzo \"cieżkie\". W swatches trudno poznac prawdziwą barwę bo sa one \"bez kontekstu\", \"przypadkowo\" (w przeciwienstwie do color pickera),

paleta Color ma uciążliwe suwaki i mało precyzyjną palete na dole (chociaz zauwazyłęm ze system HSB jest \"prostszy\"),

z kolei Color Picker jest bardzo dobry ale to ze za kazdym razem trzeba klikać kolor foregroundColor-otwiera sie okno-wybiera sie kolor-enter (jest dosc uciążliwe-tym bardziej ze nie znam skrótu klawiaturowego, nie moge go znaleźć w Pomocy i nie da sie go ustawic w Keyboard ShortCuts---moze wy go znacie???).

Dlatego tez jestem ciekaw jak wy pracujecie, bo czesto mozna spotkac sei tu z opinią ze Photoshop jest lepszy od Paintera. Ja osobiscie uwazam odwrotnie.

Miedzy innymi Painter(uzywam 8) ma prostą, funkcjonalną paletę kolorów, duze możliwości definiownia pedzli (dużo osób mówi ze jest ich niepotrzebnie za duzo-ale przeciez nikt nie oczekuje uzywania wszystkich), pedzel Just Add Water(do rozmywania-coś czego nie ma w PS-byc moze jest zbyt amatorskie;)), mozliwość przesuwania obrazka w obszarze roboczym(chociaz PS8 tez to ma-ale wcześniej teog nie było).

Oczywiscie ma tez swoje wady: nieco gorsza funcjonalność(oprócz kolorów):layers, niektóre skróty . Bycmoze wynika to z tego ze PS nie jest programem scisle malarskim ale jestem ciekaw opini ludzi którzy bardziej cenią sobie PS od P8.

pozdr

 

P.S Nie jestem opłacany przez firme COREL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ja maluje w fullscreenie i na poczatku na najwyzszej warstwie robie sobie kilka kropek roznych kolorow. W czasie pracy tylko alt+lewy i juz mam kolor zmieniony.

 

Innym sposobem na ktory ostatnio wpadlem jest zrobienie sobie wlasnej palety na warstwie (zalacznik). Jeszcze lepsze:)

 

Jezeli potrzebuje jakichs kolorow posrednich, to z ustawionym Opacity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, świetny patent !

 

Jeśli chodzi o inne opinie to mój komputer nie wyrabia w Painterze. Mam 1 GB ramu, Athlon 1,8, ale eksperymenty z brushami na ogol koncza sie zwisem programu.. :( Mozna tego uniknac? Tzn moge sie nauczyc jakich pedzli unikac, ale to troche dziwne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander jakich to pedzli uzywasz?

painter jest strasznie pamieciozerny - ja np duzymi pedzlami olejnymi nie pobawie sie

ale mam slabszy komp od Twojego i jakos moje pracki w nim powstaja bez problemow - kwestia dobrania rozmiarow i narzedzi

DruG : \"Ja maluje w fullscreenie i na poczatku na najwyzszej warstwie robie sobie kilka kropek roznych kolorow. W czasie pracy tylko alt+lewy i juz mam kolor zmieniony.\" jak prawdziwy malarz olejnymi :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pojawił sie juz jakis czas temu na sijun. Imo painter chyba najlepiej nadaje sie jesli prackom chcecie nadawac typowy malarski ton i stylizowac całosc na tradyszonal. Bez dwóch zdań wszystkie brushe palety inne badziewia nadaja sie do tego doskonale, jednak jak na moje oko i krótka zabawe programikiem jest on mało intuicyjny i ma strasznie user unfriendly układ, juz nie wspominając o dość dziwnych skrótach klawiszowych. No, być moze to kwestia przyzwyczajenia do opcji photoshopa.Znając skróty w PS na full screenie mozna śmigać jak sie widzi, poza tym mozna samemu dostosowac zużycie pamięci, no i nie jest to taka kobyła jak painter, wiec nie siada Wam na maszynce.

Moje spostrzeżenia są bardzo subiektywne, może dlatego że w painterze bawiłem sie ledwie pare godzinek. Przyznam jednak ze paleta jaka daje na corel jest naprawde łatwiejsza niz w PS ale i z tym mozna sobie poradzic. Co do profesjonalizmu obu programów, żaden nie odstaje od drugiego, kwestia poznania mocy programu ale to wymaga czasu:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności