Skocz do zawartości

wiz 3d: salon (pierwszy raz..;p)


Yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

 

Ostatnio zakończyłem intensywną naukę maxa, i wypadałoby coś w końcu w nim wydłubać.. To moja pierwsza praca w 3d która (chyba) będzie się nadawać do publikacji, wszelka ostra krytyka mile widziana ;) robione po trochu na podstawie zdjęcia które wypatrzyłem w jakiejś gazecie

 

14pplom7.th.jpg

 

Jak na razie do poprawki:

- przegiąłem z bumpem na ścianach

- dla dywanu jaśniejszy materiał

- zasłony i okno są chyba trochę za nisko

- materiał szklanej misy dopracować

- cień spod serwetki – co zrobić żeby był poprawny ? (plane+cloth+opacity+disp)

 

Światło jest znośne ? w sumie oświetlenie i materiały to moja słaba strona jeszcze

 

Pracuję na laptoku, nie wiem jak tam z kontrastem/kolorami wyszło

 

3ds max + vray + lekka postprodukcja w ps

 

Pozdro ;)

Edytowane przez Yoshi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Black Pantera z kaustyką się za mocno jeszcze nie bawiłem, nie wiem czy czasu renderingu za mocno nie wydłuży.. jutro siądę do tutków i coś pokombinuje. A toto zielone faktycznie do niczego nie podobne - zrobię jakiegoś suchego patyka 'ozdobnego', chyba standard w wiz.

Co jest nie tak z położeniem tv ?

 

@mirach komoda jest na styk z oknem. Na serwetkę pada 2x vray light z okna, i jeden przy suficie.. w każdym razie już doszedłem od czego ten cień, zmieniłem vraymtl na standard i jest ok.. dziwne ;]

 

@arev dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ściany kaustyke? co za chory absurd!!!!!!!!!!!!!!!!! :|

 

Ode mnie to tak, proporcje leżą.

Dajesz za duży bump.

 

Mam wrażenie że nie ma ścian za kamerą :)

 

Nie bardzo rozumiem Twoje zdanie że już skończyłeś intensywną naukę w maxie i terarz zaczynasz coś robić, to jak uczyłeś się na "sucho"?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie robiłem nic większego w 3d, przerabiałem tutki i nie brałem się za robienie rzeczy których kompletnie jeszcze nie umiałem.

Ściany są – puste, no jakiś tam plane z przedmiotami na alphie wrzuciłem żeby się w refleksach odbijało coś, ale tak wyszło że tego nie widać.. a kaustyka miała iść pod miskę z pom.. z kulami :P, której cień jest paskudny.. ale w końcu z nią się nie bawiłem.

 

Proporcje już chyba powinny być ok – raczej finisz pracy, czas renderowania mnie dobija :P

 

salon16pprt0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na ściany kaustyke? co za chory absurd!!!!!!!!!!!!!!!!! :|"

A kto ci powiedział że na ścianę?Popatrz najpierw co stoi na półkach i zastanów się co mówisz.

Mówiąc że nie pasuje mi położenie telewizora miałem na myśli dyskomfort oglądania , bo sofa musiałaby być tuż koło komody.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon16ppccx7.th.jpg

 

pokombinowałem dzisiaj z kalibracją monitora, i o ile dobrze go ustawiłem to faktycznie był dziebek za duzy kontrast, teraz lepiej ?

 

@Temporal

W szybie odbija się kawałek komody – na samym dole.. na referkach wcale nie było odbić w szybie, a jeśli miałbym teraz je dodawać to z poziomu photoshopa jak już..

 

Jeśli nie będzie żadnych więcej zastrzeżeń to jutro wrzucę do finished :)

 

Pozdrawiam i dziękuje za komentarze :)

 

edit: finish

Edytowane przez Yoshi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności