Jump to content

Nauka proporcji ciała


viater

Recommended Posts

Czołem,

ostatnio wzięło mnie na rysowanie. Najbardziej lubię szkicować ołówkiem postacie. Ale nie radzę sobie jeszcze dobrze z proporcjami ciała różnych stworów tzn., że czasem jak narysuję jakiegoś gnoma w mniej nudnej pozie niż "T- lub I pose" to różnie wychodzi z długością przedramion lub innych stóp. Ostatnio naszkicowałem karatekę kopiącego mawashigeri lekko skierowanego nogą kopiącą w stronę "kamery". jednak noga kopiąca- bliższa okazała się cieńcza z mniejszą stopą niż dalsza stojąca.

Może są jakieś dostępne ćwiczenia, które na tą umiejętność by wpłynęły. Nigdy nie chodziłem na lekcje rysunku i sam się uczę np z "rysuj.pl". Jeśli ktoś zna patent jak ćwiczyć aby potem odręcznie dobrze wychodziły z pamięci wymyślone pozy to proszę - podziel się!

 

...Wiem patent to ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz...ćwiczyć. Ale Czuję że ćwiczę utrwalając sobie błędy.

Załączam rysunek. Proszę was o konstruktywną krytykę "nad czym i wjaki sposób pracować, aby moje rysunki były bardziej przekonujące"

 

[ATTACH]57715[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej byłoby zacząć od rysunku z żywego modela. Wykorzystanie zdjęć też działa, ale jeżeli ktoś zaczyna, to o wiele trudniej jest zrozumieć formę z dwuwymiarowego obrazka. Polecam natomiast filmy Glenna Vilppu: http://www.vilppustudio.com/ - nie są tanie (chyba, że ktoś jest dociekliwy), ale jego wykłady są naprawdę dobre, pozwalają dość dobrze zrozumieć anatomię. O wiele łatwiej się wtedy rysuje, nawet z głowy.

Link to comment
Share on other sites

calkiem zabawny rysunek, co Ty chcesz w nim zmieniac? xD

nie no smieje sie, ale wiesz com polece Ci poprostu Andrew Loomis

chociaz, ale to tylko ksiazki, najwiecej i tak pomaga rysowanie z natury, do tego w sumie tez trzeba miec troche podstawowych informacji, znajomosc anatomi+ analiza(rysowanie z mysleniem co rysuje, z czasem poprostu powierzchownosc Ci sie znudzi [tzn rysowanie tylko tego co widzisz]) bo potem jesli wiesz wiecej o budowie, dostrzegasz wiecej rysujac, Twoj mozg mysli... hm wiec kiedy nastepuje juz ten proces, czeka Cie tysiace cwiczen w rysowaniu by zgrac oko z rąką(chyba to taka ogólna istota rysowania) poprostu rysowanie ludzi wymaga sporej ilosci cwiczen, chociaz w sumie to prawda odnoszaca sie do kazdej tematyki rysowania, jak zwykle nie udalo mi sie powiedziec nic nowego, ale jestem zdania ze czasem trzeba ludziom powtarzac banaly ;) powodzenia ;)

Edited by Swiezy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy