Jump to content
viater

Nauka proporcji ciała

Recommended Posts

Czołem,

ostatnio wzięło mnie na rysowanie. Najbardziej lubię szkicować ołówkiem postacie. Ale nie radzę sobie jeszcze dobrze z proporcjami ciała różnych stworów tzn., że czasem jak narysuję jakiegoś gnoma w mniej nudnej pozie niż "T- lub I pose" to różnie wychodzi z długością przedramion lub innych stóp. Ostatnio naszkicowałem karatekę kopiącego mawashigeri lekko skierowanego nogą kopiącą w stronę "kamery". jednak noga kopiąca- bliższa okazała się cieńcza z mniejszą stopą niż dalsza stojąca.

Może są jakieś dostępne ćwiczenia, które na tą umiejętność by wpłynęły. Nigdy nie chodziłem na lekcje rysunku i sam się uczę np z "rysuj.pl". Jeśli ktoś zna patent jak ćwiczyć aby potem odręcznie dobrze wychodziły z pamięci wymyślone pozy to proszę - podziel się!

 

...Wiem patent to ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz...ćwiczyć. Ale Czuję że ćwiczę utrwalając sobie błędy.

Załączam rysunek. Proszę was o konstruktywną krytykę "nad czym i wjaki sposób pracować, aby moje rysunki były bardziej przekonujące"

 

[ATTACH]57715[/ATTACH]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaraz, chwileczkę! Nie wszyscy na raz!

 

Chyba raczej założę teczkę

Edited by viater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej byłoby zacząć od rysunku z żywego modela. Wykorzystanie zdjęć też działa, ale jeżeli ktoś zaczyna, to o wiele trudniej jest zrozumieć formę z dwuwymiarowego obrazka. Polecam natomiast filmy Glenna Vilppu: http://www.vilppustudio.com/ - nie są tanie (chyba, że ktoś jest dociekliwy), ale jego wykłady są naprawdę dobre, pozwalają dość dobrze zrozumieć anatomię. O wiele łatwiej się wtedy rysuje, nawet z głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

calkiem zabawny rysunek, co Ty chcesz w nim zmieniac? xD

nie no smieje sie, ale wiesz com polece Ci poprostu Andrew Loomis

chociaz, ale to tylko ksiazki, najwiecej i tak pomaga rysowanie z natury, do tego w sumie tez trzeba miec troche podstawowych informacji, znajomosc anatomi+ analiza(rysowanie z mysleniem co rysuje, z czasem poprostu powierzchownosc Ci sie znudzi [tzn rysowanie tylko tego co widzisz]) bo potem jesli wiesz wiecej o budowie, dostrzegasz wiecej rysujac, Twoj mozg mysli... hm wiec kiedy nastepuje juz ten proces, czeka Cie tysiace cwiczen w rysowaniu by zgrac oko z rąką(chyba to taka ogólna istota rysowania) poprostu rysowanie ludzi wymaga sporej ilosci cwiczen, chociaz w sumie to prawda odnoszaca sie do kazdej tematyki rysowania, jak zwykle nie udalo mi sie powiedziec nic nowego, ale jestem zdania ze czasem trzeba ludziom powtarzac banaly ;) powodzenia ;)

Edited by Swiezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy