Skocz do zawartości

Wyginanie drążka


Platyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :P

Mam pewien problem z animacją.

Załóżmy że mam sobie drążek który jest przymocowany do czegoś na dwóch końcach. No i kontroluje jego wyginanie za pomocą Dummy'ego, Linked XForm i Soft Selection. W ten sposób mogę drążek łatwo wyginać przesuwając sobie dummy'ego. Ale co mam zrobić jeżeli chce mieć możliwość wyginania drążka w dowolnym jego punkcie a nie tylko na środku? (czyli tam gdzie jest dummy)

Żebym mógł łatwo animować wyginanie drążka na jego, początku, końcu, środku 3/4 długości no poprostu w jego dowolnym punkcie.

I drugie pytanie: Jak przymocować oba końce drążka do dóch różnych obiektów tak żeby nic ich ruszyć nie mogło poza przesuwaniem tych dwóch obiektów na końcach? Bo za pomocą Attachment chyba tylko jeden koniec do jednego obiektu można przymocować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

SplineIK. W Maxie chyba tez jest cos takiego.

 

Tworzysz kilka kosci, do nich skinujesz geometrie struny. Do kosci podpinasz SplineIK i punktami kontrolnymi krzywej wyginasz w odpowiednim miejscu.

 

Od tego bym zaczal szukanie rozwiazania:) Kosci pewnie musialyby sie tez rozciagac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde z tym splinem i bezierem to przecież oczywiste xD Jak to możliwe że na to nie wpadłem :P

Wprawdzie ta metoda ma pewne wady bo można strunę przycisną tylko do jednego progu na raz, a przy podciąganiu robi się to dwoma sąsiednimi palcami na dwóch progach no ale to już taki szczególik który jestem zmuszony sobie darować :P

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności