Skocz do zawartości

Kodowanie filmu, problem z poziomami czerni.


mirach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Od jakis 2 dni mecze sie z pewnym problemem. Otoz zauwazylem ze po skonwertowaniu filmu z uncompressed avi do innego formatu pada kontrast. Czern staje sie ciemna szaroscia, a jasne barwy traca nasycenie.

 

Czytalem ze jest taki motyw ze odbiorniki tv inaczej widza poziomy czerni i bieli... ale ja to ogladam na tym samym monitorze i wciaz jest nie tak.

 

Teraz po koleji, co robilem.

Mam nieskopresowany avi, dosc gigantyczy, pare minut filmiku to parenascie giga. Chce to skompresowac na cos bardziej uzytecznego. Probowalem Xvid'a i x264. Bitrate wydaje mi sie wystarczajaco wysoki - ponad 8000 kbps. Detale sie zachowuja, nie ma zadnych przeskokow itp. W podgladzie przed kompresja ( w Avidemux http://fixounet.free.fr/avidemux/ ) wszystko pieknie ladnie. A po kompresji ta irytujaca szarosc.

 

Jakies pomysly? bo ja sie zgubilem niestety :(

 

pozdrawiam

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety tak się dziej po kompresji do tych właśnie formatów szczególnie Xvid/Divx ( jeden czort ) i trzeba stosować inne kodeki typu vp6 czy z bezstratnych typu hyuff, ale osobiście polecam, żebyś pakował do formatu QuickTime'a - pliki trochę większe wychodzą. Swego czasu WindowsMedia tez mi wychodziły w porządku ( bez tak drastycznych cięć w przestrzeni kolorów ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, bida troche, calkiem niezle to wyglada na xvidzie. Sprobojemy z movem, ale zapytam, jak move, to jaki kodek w srodku? Jak na ten przyklad w AE dam zapis do move, to jest w cholrere roznych mozliwosci. Podejzewam ze h264 powinien sie dobrze sprawdzic. Ale jak ktos ma doswiadczenie, to prosze o rady :)

I czy zna ktos moze jakis maly darmowy programik w ktorym moge konwertowac z avi do mov'a? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle bo dajesz właśnie duży bitrate :) h264 jeszcze bardziej daje rade. Co do mova to najczęściej używane ( mówimy tu o oczywiście o jakości) to Sorenson Video 3,

h.264 i MPEG-4 też się nada, a od biedy, któryś z yuv'ów :).

 

Edit: Zapomniałem o konwerterze :)

 

Najbardziej znanym i całkiem "sprawnym" z tych darmowych jest program o nazwie Super, znajdziesz go pod tym linkiem http://www.erightsoft.net/SUPER.html

VirtualDub z dodatkiem AviSynth chyba tez będzie potrafił, ale za to sobie już głowy uciąć nie dam hehe ;)

Edytowane przez La R
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy mov'ie H264 jest dobry jeśli chodzi o odtwarzanie, ale wciśnij ctrl+i podczas odtwarzania... zobaczysz że FPS jest dynamiczne... - czasem daje to kiepskie efekty podczas Projekcji.

osobiście Polecam Kompresję Photo-JPEG dla QT...

 

Polecam kupić CanopusProCoder - dostępny w Empiku i sklepach komputerowych.

 

pozdrawiam.

 

P.S. zapomniałem... jeśli nie będziesz zabowolony z koloru... podczas prezentacji klipu, nie na swoim monitorze.... a masz pełną wersję QuickTimePlayera... wciśnij ctrl+k - można coś tam w magiczny sposób skorygować..:)

 

pozdrawiam again.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spedzilem troche czasu kompresujac animacje i h264 mnie nie przekonuje, tak jak sly Photo JPEG lub Sorenson Video 3 sprawdzaja sie lepiej. Ten drugi bardziej nadaje sie moim zdaniem pod www, mniejsze pliki, ale czern sie rozjasnia, dodatkowo przy zanikaniu obrazu w czern pojawiaja sie nieladne piksele..

 

btw, przydatne info o QT sly:)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak od siebie, bo chyba w koncu doszedlem do czegos.

Sprawdzilem ten program co podal Sly, dziala extra, czasem sie w sumie wysypuje na mojej mega kochanej viscie, ale wreszcie udalo mi sie skonwertowac film do mpeg2, mp4 i czegos tam jeszcze bez strat poziomow czerni.

Experymentowalem tez z QT, daje niezle efekty, chociaz musze przyznac ze kazdy rodzaj kompresji ma swoje udziwnienia, zwlaszcza z polpezroczystosciami i rozmytymi kolorami QT robil mi dziwne rzeczy.

Co do flasha, to od 8 jest dostepny nowy kodek, w porownaniu z Sorensonem bardzoladnie wychodzi. No a od 9.cos tam, mozna sobie w h264 kodowac.

 

jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności