Skocz do zawartości

WIZ 3D: projekt salonu


tombas

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam projekt salonu w trakcie dopracowywania. Juz widze ze szkło jest za bardzo lustrzane podłoga sie za bardzo błyszczy itd. Jedna wizualka przedstawia widok bez rozwinietego ekranu od projektora a druga z rozwinieyym. Czekam na opinie . pozdrawiam

Wizualki : sketchup + v-ray

http://tombas.files.wordpress.com/2008/09/salon51.png

http://tombas.files.wordpress.com/2008/09/salon-6.png

Edytowane przez tombas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ja powiem ze bardzo ladnie:)

Pewnie przyczepia sie ze jesz szum na renderze ale ja uwazam ze taki szum wcale nie przeszkadza a wrecz dodaje klimaciku.

Butelka i kieliszki troszke kichowate materialki:(

Ale juki to juz mistrzostwo naprawde sliczniutkie juki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miło mnie zaskoczyły wasze komentarze. Spodziewałem sie bluzg obelg i tym podobne :D...chociaz pewnie sie doczekam jeszcze hehe. Modelowane było w sketchupie i renderowane v-rayem dla sketchupa. Jakiś czas temu juz wyszedł. W brew opiniom wielu, sketchup to potężne narzędzie którym da się zrobić wszystko jeśli się tylko chce. Pracowałem w środowisku 3ds max i nie powiem że jest beznadziejny- powiedzmy ze na poziomie podstawowym go opanowałem...ale po co się męczyć skoro w sketchupie za pomoca kilku przycisków też mozna stworzyc fajne rzeczy ? Jeszcze raz dzięki za miłe komenty. Teraz czekam na jakas konstruktywna krytyke. Co oprócz materiałów zmienić? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to bedzie troche konstruktywnej krytyki :)

Nie wiem skad to ochy i achy, jak dla mnie render lezy i kwiczy (bez zlosliwosci :) ) zeby nie bylo goloslowia to przejdzmy do konkretow.

Materialy:

w 90% trudno stwierdzic czym maja byc. Podloga to drewno? Widac jakas teksture, ale przez to ze zmieniles podloge w lustro to nie wiem. Brakuje jakiejkolwiek faktury.

Meble kuchenne... no cos czarnego, mozna sie domyslac ze to kuchnia, ale zadnych konkretow powiedziec sie niestety nie da.

Stolik, to pod szklem to szary nieodbijalny plastik ?

Roslinki za to wygladaja jak z zielonego polyskujacego plastiku.

Da sie wiecej tego znalesc, ale w pracy za duzo czasu nie mam :)

 

Swiatlo:

mase ziarna, mase przepalen, mase zupelnie czarnych cieni. Moze sproboj pracowac w gamie 2.2, albo uzywac exponential color maping zamiast linear.

 

pozdrawiam i powodzenia

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE tak myślałem ze sie teraz posypie. Długi miło mi nie było :D. Co do kuchni to się nie zgodze poniewaz po pierwsze : tak jak napisalem dopracowuje projekt ( bardziej zalezało mi na pierwszym planie) a po drugie nawet gdyby kuchnia była dopracowana to i tak z 5 m nie byłoby widac szczegółu faktury czy konkretnego koloru. Wiem bo narobiłem sie w życiu troche zdjęć. Ale co do pierwszego planu owszem zgadzam sie z Twoja krytyka i rycersko przyjmuje na klate :D. dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po drugie nawet gdyby kuchnia była dopracowana to i tak z 5 m nie byłoby widac szczegółu faktury czy konkretnego koloru. Wiem bo narobiłem sie w życiu troche zdjęć.

 

Rozumiem ze faktury widac by nie bylo, ale zwykle widac cos wiecej niz czarna plame :)

Po drugie, na co ostatnio cierpie, klient nie chce fotograficznej wizki, klient chce vizke jak z fotografii ktora przeszla parogodzinne zabiegi w Photoshopie.

 

w kazdym razie, walcz dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te fioletowe pudła to tak naprawdę nie pudła ..to będzie sprzęt hi fi:) narazie jeszcze nie ma tekstury.

To jest projekt dla konkretnego klienta. To wysocy ludzie więc nie będzie problemu żeby coś ściągnęli z tej półki tym bardziej że sufit w tym miejscu jest podwieszany więc książki będą na wyciągnięcie ręki :).

A propos kolorów. Wyobraź sobie czarny kolor ze zgniłym zielonym...padaka. W pomieszczeniu coś musi spełniać funkcję dominanty, czym jest właśnie ścianka działowa między aneksem a salonem. dlaczego dominantom miałby być ten ołtarzyk z ekranem?

Ten projekt będę jeszcze dopracowywał więc jeszcze bezie szansa na pojechanie mnie jak łysego konia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności