Skocz do zawartości

Problemy z optymalizacją? ><


Gość Silvan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Przeszukałem forum pobieżnie, jest tego wiele, nie znalazłem nic podobnego. Zwłaszcza, że 'FinalRender' jest puste.

A więc:

Robię pewien projekt (nic cudownego, raczej ilościówka) - i mam masę obiektów. Tysiace.

Mam 2Gb ramu, AMD 4000+ (1 rdzeń), nvidie 7600 gt.

Po prostu - program zaczyna wywalać mi przy renderingu błąd - 'out of memory'.

Jak można zoptymalizować rendering?

Dysk mam duży, dlaczego tak wypasiony kombajn nie może na bieżąco zapisywać do pliku, a nie, przepełnia sobie jakiś bufor i ende.

Mam wyrenderować dość duży obraz (z dużą ilością obiektów) a gdzieś przeczytałem, że można wybrać sobie dowolny fragment sceny np.

Jeśli tylko w tym obszarze będą obiekty, z reszty usunę, render, a dalej odwrotnie, te obiekty z powrotem dodam na inną część sceny, a to, co już się wyrenderowało - wywalę... Kolejny render tej części sceny, gdzie sa obiekty. Później skleić w jakimś programie obrazy w całość...? Jest w tym sens?

 

Czy ktoś w ogóle mnie rozumie? xD

 

Edit:

Ewentualnie, jak zrobić, aby obiekty nie żarły tyle pamięci, itd... nie mam póki co żadnych meshów, czy czegokolwiek...

To w konsekwencji same boxy.

Zauważyłem już, że Clone -> copy jest 100 razy bardziej zasobożerne, niż przez reference.

A do czego w konsekwencji służy kontroler? Jest dostępny chyba dla grupy.

 

Wersja 3ds Autodesk 2008 (czyli chyba 8).

Edytowane przez Silvan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na partycji z systemem musisz mieć dużo miejsca. klikasz prawy na mój komp. tam zaawansowane i tam klikasz wydajność

pojawia sie okno nowe i wchodzisz w zaawanswane. potem pamięć wirtualna zmień, i ustaw sobie np. na 2000 mg. zapisz zresetuj kompa i teraz wszystko powinno śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dawno mnie nie było, bo długo nie widziałem odpowiedzi. Hm, wirtualną ustawiałem już dawno, dawno temu, i to nie 2gb, tylko chyba z 5 nawet... Nie zmieniało to właściwie nic.

A mam teraz inne nieco pytanie. Co robi 3ds podczas renderingu?

Przy złożonej scenie widać:

- preparing objects

- preparing lights

- (coś szybko śmiga, nie widać)

- clipping objects

- transforming objects

- rendering image.

 

Co się dzieje w 'transforming'?

 

Btw jeszcze kontrolerów - czym różni się instance od reference (w clone)

 

Pozdrawiam.

 

PS. Jeszcze jedno. Renderuje mi scenę w fajnych, normalnych rozdzielczościach.

Jak chcę w dużej, ok 9000pix x 5500pix - przy 'transforming objects' wywala właśnie 'out of memory' >

Co za różnica, ile tych pixeli? Złożoność sceny nie ulega zmianie...

Edytowane przez Silvan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno,ale jak mawiają lepiej późno niż później:). Jeśli używasz finala to wystarczy aby te obiekty były względem siebie instancjami,dajmy na to 1000 obiektów w scenie, a w pamięci tylko jeden. Dalej co do takich scen trzeba zmienic sposób przydzielania pamięci- w render dialog zakładka reytracer i pozycja acceleration engine. Standardowo jest scenemsp, trzeba zmienic na dynamic,polecam też zmienić balance z 2 na 2,5 nawet 3 i zaznaczyć queue co pozwoli Ci kontrolować ile ścianek do obróbki na raz ma trafić do pamieci. To tak wstępnie bo metod optymalizacji ogólnie jest jeszcze sporo od wielkości bucketów po rezygnację z frame buffera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności