Skocz do zawartości

merge, xref


bastia

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Chciclabym poprosic kogos o pomoc. A mianowinie problem polega na przenoszeniu modeli. Mam dosc zawalona scene i bardzo wolno max działa, więc chciałam zrobić na innym pliku maxowy i potem przeniesc. Nietstey pojawia sie problem z mateiralam. Nie wie jakich uzywac , nie wazne co zaznacze tak w renderingu ich nie widzi. Dodam ze w scenie do ktorej go przenosze nie mam wolnego miejsca na mapy. I to drugie pytanie. Co mam zrobic, bo na te chwile jesli zaczne wykasowywac i nakladac na nowo, na bank sie pogubie. A miejsca na nowe mapy nie mam , teraz juz lece na multi/sub-object.

z gory dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ogólnie zakręcone pytanie ;)

 

jeżeli przenosisz obiekty poprzez merge, są one przenoszone razem z nałożonymi na nie materiałami... co najwyżej jeśli max napotka te same nazwy - zapyta się Ciebie co z tym zrobić...

 

A w kwestii tego, że nie masz miejsca na kolejne materiały.... ten temat chyba się nigdy nie zestarzeje ;)

gdy w \'material editor\' postanowisz usunąć materiał (ikona z \"X\" ) pojawia sie msgbox... gdy wybierzesz drugą opcję: \"affect only mtl/map in the editor slot\" slot zostanie zwolniony ale materiał pozostanie w scenie na obiektach, którym wcześniej ten materiał przydzieliłaś.

Aby potem z powrotem uzyskać w ME na kulce materiał, którego nie masz na żadnej kulce a jest w scenie, możesz zrobić np. tak: zaznaczyć obiekt, którego materiał chcesz zmienić, wejść do ME, wcisnąć ikonkę \"get material\" przy \'brose from:\' wybrać opcję \'selected\' i dwuklik na nazwie w prawej części okna => materiał ląduje w wybranym slocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności