Skocz do zawartości

Modele Medyczne...


Gość William

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Bardzo uprzejmie proszę o jakikolwiek namiar na modele, które są mi potrzebne na studia medyczne.

 

Sam szperałem po sieci ale znalazłem tylko jeden fajny szkielet ludzki i nic ciekawszego poza tym.

 

- Najbardziej mi zależy na modelach z zakresu...

 

a) Psychiatria

 

Ludzki mózg z dobrze wymodelowanym układem limbicznym był by jak z marzeń, ew. jakieś pompy sodowo-potasowe, modele chemiczne związków dopamina, serotonina, oksytocyna, insulina... itp. wszystko wszystko...

 

b) Neurologia

 

Ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy, może jakieś przekroje rdzenia kręgowego by się znalazły, aksony, dendryty, komórki, synapsy, osłonki mielinowe itp...

 

c) Endokrynologia

 

Tutaj chodzi o gruczoły wydzielania wewnętrznego... nadnercza, tarczyca, przysadka, jajniki itp...

 

A może znalazł by sie jakiś plugin/skrypt do generowania modeli związków chemicznych ?

 

Jeśli ktoś jest w stanie dać jakikolwiek namiar to z góry dziękuje ...

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No tak, swoją droga ciekawe czy dało by się metodami neuro - obrazowania fMRI, MRI, PET itp. tworzyć modele 3d... ładną bym kasę za to zgarnął ... gdybym tym sposobem wypuszczał super szczegółowe modele i sprzedawał za te 200 $ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek na takie produkty jest dość wąski. Powiedzmy, że raz na rok trafi się klientm który będzie w stanie wydać jakąś przyzwoitą kasę na taki model (np. $500), a sprzedając model ławki lub animowanego ludzika możesz liczyć na mniejszą kasę, ale kilka razy w ciągu miesiąca. Ze specjalistycznymi modelami taka właśnie sytuacja, że trzeba czekać na konkretnego klienta, ale jak już się trafi to zwykle jest w stanie wybulić sporo kaski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności