Skocz do zawartości

scena 3d: lekko przerdzeiwala cyna i problem z odbiciem w podlodze


szulecki

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim! to moj pierwszy post ever na forum. :_:

ostatnio wiele przegladalem prac na forum, tutoriali, maxa uzywalem w dziecinstwie do zabawy, a ostatnio postanowilem wrocic (po dlugiej przygodzie z grafika 2d) i zajac sie tym, bo bardzo mnie to pasjonuje. duzo czytalem, ale wciaz nie potrafie ustawic materialow tak jakbym chcial, wiec moje testy sa naprawde szkoleniowe i dla treningu.

 

tutaj udalo mi sie uzyskac efekt troche przybrudzonej, przyrdzewialej cyny:

poplamionacynajb0.jpg

 

korzystalem z 3ds max 2009 + Vray 1.5 se (render jest bez GI i z niskimi ustawieniami subdivision na mapach)

materialy Vraya.

 

mam pytanie dotyczace reflect/refract w materiale Vraya (w scenie szczegolnie chodzi o podloge) im daje wiekszy reflect tym tekstura diffuse jest mniej wyrazna i mętna. czy prawidlowa korekta tego jest ustawienie wiekszej ilosci output w teksturze bitmapy?? to jest ok? czy sa inne sposoby, np zwiazane z oswietleniem? chodzi o to, zeby podloga ladnie odbijala obiekty i jednoczesnie tekstura byla wyrazna i jasna, jak reszta obiektow.

 

domyslam sie, ze ma to zwiazek z tym, ze podloga odbija tez tlo, ktore jest czarne. jednak gdy zmieniam na jasniejsze to wszystko jest przeswietlone, a tekstura podlogi jak byla metna i bez kontrastu, taka jest (z tym ze jasniejsza). ;p

 

ciezka sprawa... @_#

 

nie wiem, czy wyrazilem sie dosc jasno... z gory dzieki za wskazowki.

hugs. ;]

 

jeszcze jedno: jak zrobic (w materiale vraya) zeby odbicia byly jednokollorowe, np w kolorze mapy odbijajacej (bez wzgledu na to, ze obiekt odbijany jest pstrokaty). :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności