Skocz do zawartości

Zamrażanie selekcji


mandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy Maya oferuje zamrażanie selekcji, ale nie w sensie, że nie mogę zaznaczyć innego obiektu poza zaznaczonym, tylko w takim, że jeśli zaznaczam komponenty obiektu, to przypadkowo nie zaznaczę innego obiektu. Inaczej: jeżeli np. mam powierzchnię NURBS i przejdę do trybu selekcji CV, to jeżeli przeciagnę przypadkiem prostokąt selekcji na obiekt znajdujący się obok, to Maya zaznaczy mi i CV znajdujące się w obszarze selekcji, i ten drugi obiekt. Jak zrobić by Maya ograniczała się do komponentów tylko danego obiektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dziękuję wszystkim za pomoc! Jeszcze jedno pytanko: Kiedy zaznaczę obiekt/komponent i włączę np. Move Tool, to niezależnie w którym miejscu ekranu zacznę przeciągać, a obiekt/komponent będzie się przemieszczał. W podanym przez Korasonek (wybacz nie chcę odmieniać, by nie popełnić błędu) tutorialu (http://mentallic.planetunreal.gamespy.com/Tutorial/Tute1Page1.html) jest wzmianka, że MMB powoduje to przesuwanie obiektu niezależnie od tego, gdzie wcisnę przycisk, a tymczasem ja mam to tak ustawione, że i LMB i MMB wciśnięte gdziekolwiek zaczynają przemieszczać obiekt. Czasami można nieopatrznie coś przesunąć. Jak się to wyłącza lub robi tak, by to przeciąganie było ograniczone tylko do MMB?

Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko, które nasunęło mi się na myśli a propos selekcji. Otóż jeżeli zaznaczę obiekt rodzica, to Maya automatycznie zaznaczy mi dziecko. Jak zrobić, by nie zaznaczała, bez unparenta? W Selection by hierarchy jest opcja Root, ale dotyczy tylko samego roota i poza tym zaznacza mi nie tylko roota, ale również dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zaznaczy Ci dziecka, tylko dziecko po prostu bedzie podazalo za parentem. I tyle.

 

Jezeli chcesz poruszyc tylko i wylacznie parentem, to uzyj opcji "Preserve Child Posiotion" w opcjach narzedzia Move.

 

Masz to tez w marking menu przy przytrzymaniu klawisza Move i LMB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności