Skocz do zawartości

Naprawa uszkodzonych plików(.3ds)


Martinus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako nowy użytkownik chciałbym zasięgnąć od was rady. Niedawno w głupi sposób skasowałem swój projekt - VW Garbus(model prawie był gotowy)

Po wnikliwej lekturze(forum itp) wgrałem program do odzyskiwania danych i po kilku próbach udało mi się odzyskać plik(VW.3ds 183KB). Teoretycznie coś w nim powinno być. . .jednak plik nie chce się uruchomić!?

Proszę o pomoc w naprawieniu pliku(w necie jest pełno info a propo naprawy uszkodzonych plików .doc .jpeg .zip o projektach przestrzennych nic nie znalazłem)

Jeśli to ułatwi sprawę projekt tworzony był w Wings 3D, konwertowany do 3ds Max'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

może być problem z odzyskaniem takiego pliku, bo o ile jpg może się urwać tak 3ds nie za bardzo :|

Usuwanie plików polega nie na powstaniu dziury w przestrzeni dyskowej ale na usunięciu wpisu w tablicy, dlatego można odzyskiwać pliki, jest jedno ale. domowym sposobem czyli programikiem do odzyskiwania wydobędziemy pliczki jeżeli nie zostało na ich miejscu coś już zapisane i nie były pofragmętowane. darmowe programy odzyskują pliki ale nie zawsze im to wychodzi, często odzyskuje się tylko kawałek pliku, co naprzykład przy mp3 czy jpg nie zbyt przeszkadza w ich otworzeniu z tym że są okrojone, w 3ds nie jest tak kolorowo... jeżeli nawet by udało się wyciągnąć reszte siatki to pewnie zamotała by się niemiłosiernie :/

No i chyba po samej wielkości pliku widać już że coś nie tak 183KB na siatke auta to troche mało chyba że lowpoly.

Ja o ile nie był by to na model na wczoraj to bym zaczą od początku :] albo wypią dysk i na innym kompie prowadził odzyskiwanie plików, może jeszcze jakiś inny uda się odzyskać z tego projektu. tu gdzież przeszukać auto save ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie był to model na wczoraj. To był mój pierwszy projekt, przygoda z grafiką 3D po której w tym przypadku został mi jedynie print screen. . .No cóż chyba zrobię tak jak mówisz. Wezmę się w garść i zacznę od początku. W końcu trening czyni mistrza.

Dzięki za podjęcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli Ci bardzo zależy to próbował bym programem Easy Recovery Profesional ze stajni Ontrack. Ja kiedyś odzyskałem nim pliki z sformatowanej partycji a o niechcący usuniętych plikach nie wspomnę kilka razy mi uratował tyłek więc z czystym sercem mogę go polecić. Niestety nie jest za free:(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest zupełnie w czymś innym, nie chodzi mi o odzyskanie pliku, ale naprawę jego zawartości(plik udało mi się juz przywrócić) Chyba ze Easy Recovery Profesional również naprawai pliki .3ds, dobrze zrozumiałem? Bo jeśli mam starać się o program który teoretycznie przywróci mi plik taki jak ma w tej chwili to gra nie jest warta świeczki. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten program nie naprawia plików 3ds.

Niemniej z tego co napisałeś twój program przywrócił ci 183KB. Jak już powiedział Luqas87: "po samej wielkości pliku widać już że coś nie tak 183KB na siatkę auta to trochę mało " więc twój program mógł odzyskać tylko część pliku. Dlatego napisałem że jak Ci Bardzo Zależy to spróbuj. Decyzja już należy do Ciebie czy gra jest warta świeczki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności