Skocz do zawartości

WIP 2D: Ilustracja


windowlicker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam troszke problemu, właściwie z kolorem i ze zróżnicowaniem planów i proszę o pomoc jak to naprawić na tym obrazku... mogę jeszcze posiedzieć nad mordkami wieśniaków po prawej... nie wiem co jeszcze należy zmienić i jakie błędy rzucają się w oczy bo już ich nie widzę bo ciągle na to patrze... licze na pomoc i rady, pozdrawiam i zarzucam...

 

ilustracja01wipyx2.jpg

Edytowane przez windowlicker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli chcesz wyraźniej podzielić tą ilustrację na plany, to musisz bardziej zróżnicować kolor - obecnie bardzo podobne odcienie tych samych kolorów przewijają się na każdym z planów. Postać na ostatnim planie - ta trzymana przez strażników - jest w dość dziwny sposób zbudowana, mógłbyś posiedzieć nad jej anatomią. Pozostałe postacie też miewają uchybienia, ale odrobinę mniej widoczne.

 

Mam nadzieję, że to trochę pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aspenboy dobrze prawi, używasz tych samych kolorów na wszystkich planach i dodatkowo, tej samej tonacji w cieniach i świetle przez co obrazek wygląda trochę jak freski Giotta przeżarte wilgocią, co w sumie może być na plus bo kompozycje masz podobna i tematyke dało by się skojażyć ;P. No ale do żeczy, nieczuje się może autorytetem w sprawie koloró ale posiedziałem 10 minut w szopku i postaracłem się lekko przelac to co pisał aspenboy. Trzy warstwy na overlay/hard light i parę pociągnięć burnem/dodgem.

 

ilustracja01wipyx2bb.jpg

 

Ogólnie wybrałeś sobie jakiś taką żółtą tonację całości, więc żeby dodać trochę pres. powietrznej podmalowałem niebo lekko niezbyt nasyconym cyanem, to samo tylko łagodniej na drugim planie. Ustawiłeś światło zachodu czy wschodu słońca, umiejscowione w prawym dolnym rogu przez co:

*Obserwator ma wrażenie że tam właśnie ma patrzeć, zpotęgowane gestem kolesia na środku.

*przy takim oświetleniu wydaje mi się że powinien być spory kontrast między światłem/cieniem szczególnie na pierwszym planie.

Masz kilka niekonsekwencji w oświetleniu postaci, lewa strona pierwszego planu jest oświetlona w miare prawidłowo ale już prawa ma światło rozożone odwrotnie.

Powinieneś zmróżyć oczy i postarac się wyłapać najjsniejsze punkty, wygasić te które niepotrzebnie przyciagają wzrok, (jak np. panienka po prawej) a rozjaśnić to co chcesz żeby było widziane od razu, w tym wypadku mniemam że chodzi o potencjalnego sędziego i nieletniego skazańca.

 

Edit: qwa, spojrzałem na to i wszędzi mam takie kolory ;P nie sugeruj się odcieniami, no i może troche przesadziłem z nasyceniem cyanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No veri_jr mnie wyreczył. Ja za to mam polskiego szopka w robocie a angielskiego w chacie, z tego co wiem to była wersja wielojezyczna ale trzeba trochę wiecej zabulic ;P

 

A z burnem/dodgem uważaj bo trzeba się wyuczyc jak on działa, czasami wygasza lub nasyca kolory więc warto sobie "Ekspozycje" niska ustawic. Na gorze obok ekspozycji masz tez wybór na co ma działac (Podświetlenia/Cienie/Półcienie).

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perspektywy powietrznej jak nie było tak nie ma ;P i dalej masz wszedzie te same tony, poszukaj sobie zdjecia, jakiegos pejzażu z takim oswietleniem i zerżnij kolory nieba i ziemi, do nich juz reszte sobie dobierzesz, tylko nie przemaluj wszystkiego znowu w jedną mańkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku musisz wyjsc z domu i poczekac na zachód słońca, szkoda tylko że zima jest. Ogólnie brniesz w cos co ma byc gdzieś pomiedzy realizmem w kolorach a czytelnoscią i atrakcyjnością ;P cięzki temat. Ja bym się zastanowił nad zmianą oswietlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisielec jeszcze nie wisi dlatego stoi, moment przed egzekucją, nie wiem czemu nikt nie zauważył, że jest stosunkowo za duży... także zeskaluje go i postawie na pieńku a obok będzie wisiał wisielec martwy juz że hoho, strażnik też jest spory dosyć, no i wiadomo (światło, niebo, ziemia) przemaluje, pójdę za radami maszruma... "popełniaj błędy i naprawiaj je..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, na większości zdjęć z zachodem slońca niebo jest pięne, a ziemia prawie czarna więc nie będzie łatwo... :)

 

Ziemia jest prawie czarna bo fota robiona jest pod słońce. Poszukaj takie gdzie jest robione o porze zachodzącego słońca a nie samo zachodzące słońce.

 

Albo jak maszrum napisał -> zadziałaj sam w temacie

 

A'propos za dużego wisielca to jego szubienica stoi też wyżej od tej obok więc ludź niekoniecznie musi być za duży. Przystawiając go wzrostem do innych na tylnym planie jest on odrobinę tylko wyższy więc niekoniecznie musi być za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że o to chodziło...

 

ilustracja01recolor6wp9.jpg

 

Sołtys jeszcze będzie zmieniany, kobieta będzie miała nową twarz, teraz jest zaledwie zaznaczona, niebo wymaga jeszcze pracy i w sumie chyba tyle... liczę na waszą pomoc i wychwytywanie baboli, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wygląda lepiej, tylko ta górka.... w ogóle nie mogę wyczuć jaki ona ma kształt.

Pamiętaj że góry w tle również są oświetlane światłem tego samego słońca :)

 

Zgadzam sie w zupelnosci z noiprox, rowniez cos mi sie wydaje ze szwankuje perspektywa tych ludzi stajacych z przodu. Sproboj moze u sunac ta gorke i wstawic zupelnie nowa, swieza.

Generalnie coraz lepiej ci idzie :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już ci powiem że jest lepiej tylko tak:, kolory na drugim planie wygaś, dodaj trochę kolorów jakie ma niebo i zmniejsz kontrast odejmij nasycenia bo masz takie same tony jak na pierwszym planie.

Twarz klientki na pierwszym planie, ja bym wrócił do poprzedniej wersji bo jakos tak

niepokojąco patrzy sie w obserwtora, tamta smutna schylona miała więcej sensu ;P

Można by jeszcze zróżnicowac kolory postaci, bo w świetle wszystkie wyglądają tak samo pomaranczowo złoto brunatnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności