Skocz do zawartości

Fotografia: Malwi - the Fallen Angel


Malwi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej

 

pomysł masz ciekawy ale wciąż brakuje tutaj zdecydowania w świetle. Wszystko jest jednorodne, nic nie wysuwa się na pierwszy plan. Pogmerałem odrobinę w PS. Przede wszystkim ściemnij tylni plan, dodaj ring na postaci (od księżyca) symuluj światłocień od skrzydeł i definitywnie rozświetl skrzydła. Teraz to tylko brzydka ciemna plama. Brakuje na nich jakiegokolwiek kształtu, nie czuć, że to bryła. Wygląda raczej jak nieudolny fotomontaż w Paincie (bez urazy).

 

Do tego wytyczyłbym drogę światła od księżyca do bohatera obrazu, jasna plama księżyca i jasna plama tam gdzie leżysz Ty. W ten sposób najbardziej zasugerujesz, że głównym motywem ma być właśnie bohaterka a nie np: księżyc czy drzewo po lewej.

 

Koniec gadania, wrzucam podmalówkę. Maziane myszką na laptopie więc kiepsko mi wyszło. na pewno dasz radę coś więcej z tego wycisnąć :)

 

fallenretsu1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO dzięki wielkie.

Dopiero zaczynam zabawę z poważniejszymi fotomontażami, a i światłocień nie jest moją mocną stroną niestety :(

 

Ja niestety mam do dyspozycji tylko laptopa i myszkę , wiec to pewnie tez rzutuje na to jak to wszystko wygląda.

 

Postaram się poprawić , jak tylko coś wymodzę od razu wrzucę.

Dzięki wielkie za lekcje :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam po prostu przejrzeć fotografie studyjne i street foto. W studyjnych warto zobaczyć jak układa się światło na ciele modelki. To dużo daje. Potem z powodzeniem można to zastosować w późniejszej obróbce - podkreślać światło wydobywać obrysy, kształty i fakturę samym światłem. Zdjęcia typowo uliczne natomiast, pozwalają precyzyjniej kadrować, umieszczać obiekty w ciekawych miejscach, podkreślać w późniejszej obróbce winietami i jasnością najważniejsze elementy w zdjęciu. Keep working ;)

 

Pozdrawiam i powodzenia

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności