Skocz do zawartości

Huśtawka z materiału


dirtysouth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuje uzyskać realistyczny efekt huśtawki z mateirału bawełnopodobnego, która podwieszona byłaby w trzech punktach do sufitu i swobodnie zwisała tworzać na dole siedzisko. Domyślam się, ze mozna uzyskać taki efekt przez ClothReactor, albo nie wiem jak sie do tego zabrac. z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

super... dobra doszedłem metodą prób i błędów jak dzięki clothreactor zaczepić szmatę o coś i pozwolić jej swobodnie zwisać. wspomagałem się tym tutorialem http://evermotion.org/index.php?unfold_exclusive=124&unfold=exclusive ale tak: mam teraz kolejne problemy.:

1. szmata opuszcza się bardzo długo, tak jakby wiał straszliwy wiatr i obkręca ją w kółko bardzo, bardzo długo. jak to naprawić?

2. drugi problem bardziej waazny to taki, ze widze animacje szmaty po naciśnieciu preview animation, ale nie mam do niej dostępu w Timeline, a potrzebuję tego, poniewaz potrzebnma mi jest tylko jedna pozycja tej szmaty-nieruchoma po opadnieciu.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj reactorclotha tylko zwykłego modyfikatora "cloth" w liście modyfikacji obiektu. Nakładasz go na szmatę i w ustawieniach ustawiasz by była ona materiałem i z gotowych profili wybierasz z jakiego ma być materiału oraz nakładasz na resztę obiektów (np. sufit z którego zwisa czy ściany o które uderza) także ten modyfikator i w ostawieniach klikasz by były przeszkodami (nie pamiętam nazw). Co do przyczepiania szmatki do czegoś - polecam ten tutek - jest tutaj wszystko:

http://www.max3d.pl/tutorial.php?id=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

dzieki bardzo za konstruktywną pomoc. dam znac jak mi poszło ;]

 

EDIT: no to tak: mam dwa Plane'y jeden ustawiam jako colission drugi jako cloth. w tym drugim zaznaczam vertexy ktore chce zaczepić, tworze grupe, daje soft selection naciskam surface zeby zaznaczyc drugi plane i nie dziala. co źle robie? prosze bardzo o pomocc, bo juz mnie szlag trafia, próbowałem już z trzema modyfikatorami i z zadynm nie moge sobie poradzic, a na 10. lustego musze oddac projekt i nie moge tego elementu pominąć.

 

EIDT2: To mi pomogło http://pl.youtube.com/watch?v=DAcuUG4k43M&feature=related

 

EDIT3: No dobra. Udało mi się podczepić szmate do dwóch elementów jednocześnie, ale potrzebuję te elementy zbliżyyć do siebie. Jak to zrobić?

 

EDIT4: Ok doszedłem jak je do siebie zbliżyc: wystarczy stworzyć animacje i przesunać jeden z punktów zaczepu w kierunku drugiego

Edytowane przez dirtysouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

jak zmarszczyć materiał uzywając cloth? mam na myśli coś takiego, ze mam krawędź i chcę ją zmarszczyć do pojedynczego punktu... drugie pytanie: jak zwiekszyc ilosc klatek animacji,p oniewaz domyslne 100 to za mało. dzieki za jak najszybsza odpowiedź, bo we wtorek musze oddac projekt. dzieki

Edytowane przez dirtysouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwiekszyc ilosc klatek animacji,p oniewaz domyslne 100 to za mało.

 

W polu w dolnym prawym rogu gdzie wyswietla Ci sie obecny numer klatki animacji masz ikonke jakby zegarka. Klikasz na nią - pojawi sie okienko i w nim w polu LENGTH wpisujesz ile klatek ma miec animacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo. a powie mi ktoś w końcu jak zmarszczyć ten materiał? pytalem juz google n-razy na przeróżne sposoby i nigdzie tego nie znalazłem. prosze bardzo o pomoc, bo naprawde czas mnie nagli... dzieki wszystkim, którzy pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie czaje. po co do k***y nędzy jest to forum skoro nikt tu nie pomaga. jedna osoba sie odezwala tylko. to jest chore. ludzie przeszukuja google pod setkami haseł i nie znajdują opdowiedzi, to pisza wtedy na forum, gdzie odsyłają ich z powrotem do google. patologia. a niby takie kozaki są na tym forum. gówno umiecie. poczatkujacy musza szukac roziwazania problemow kilkanascie godzin, bo wam nie chce sie napisac pieprzonych kilku słów. miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności