Skocz do zawartości

Vista Ultimate PL ? duńska Vista tylko z polskim interfejsem


Gavreel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem używanego lapcioka z Vistą Ultimate zainstalowaną. Wystawiający aukcję napisał, że posiada on "system Windows PL zainstalowany zgodnie z wersja z naklejki licencyjnej na notebooku".

 

Okazało się, że język ustawiony w Windowsie jest PL... ale system jest duński i teraz na powitanie mogę sobie przeczytać Velkommen a na do widzenia Computeren coś tam... Również po utworzeniu nowego usera musiałem mu zmienić ustawienia regionalne i języka na polski co łatwe nie było bo duńskiego nie znam.

 

Na komputerze zainstalowany jest pakiet Office 2007- menu całkowicie po duńsku a do tego przy uruchomieniu pyta się mnie o 25 literowy klucz którego nie mam.

 

Co dalej z tym zrobić? Reklamować w allegro jako sprzęt niezgodny z opisem? czy może sprzedający dotrzymał umowy wpisując system Windows PL.

 

Drugą sprawą jest legalność ów systemu. Testy legalności przez internet system przeszedł pomyślnie (office również), chociaż naklejka na spodzie laptopa nie zgadza się z żadnym kodem, który znalazłem we właściwościach systemu- może źle szukam? Jakie numerki dokładnie muszą mi się zgadzać i gdzie ich szukać?

 

Pozdrawiam,

Gavreel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Powinieneś go zareklamować, Polska nakładka z Windows Update to tylko "nakładka"! Czyli znaczy że aukcja była w pewnym stopniu fałszywa. Co do klucza... musiał byś zainstalować system od nowa, wpisać klucz i go sprawdzić, osobiście nie wiem jak w windowsie sprawdzić klucz, nie wiem czy tego czasem zrobić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności