Skocz do zawartości

problem z narzedziem transformacji


yahFX

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,używam 3dstudio od niedawna, musiałem się przerzucić z cinemy4D na to cudo i robię pewien model mniejsza o to jaki, mam taki problem że nie działa mi narzędzie transformacji (przesuń, obróć, skaluj) ,po zaznaczeniu obiektu próbuję użyć funkcji np. obróć i po kliknięciu w ikonkę obróć powinno mi się w widoku w środku obiektu pojawić narzędzie w kształcie kuli z możliwością obracania po osiach układu współrzędnych a nie pojawia mi się nic, jedynie najeżdzając kursorem na obiekt zmienia mi się jego wygląd na zakręconą strzełeczkę i mogę tym obracać obiekt tylko wokół jednej osi, jak chcę przekręcić go w inną stronę to muszę to zrobić z innego okna widokowego lub wcisnąć F12 i zmienić ustawienia manualnie, strasznie dużo z tym niepotrzebnych komplikacji i robota wydłuża się kilkakrotnie, próbuję w menu Customize / Customize user interface skonfigurować transform gizmo ,niby podlega temu klawisz X ale nic się nie zmienia w zachowaniu programu, powoli wpadam we frastrację gdyż prosta rzecz która powinna mi zająć najwyżej godzinkę trwa już kilka godzin i na prawdę już straciłem cierpliwość, proszę o pomoc ,może źle coś ustawiam ,która funkcja przyporządkowana jest właśnie temu narzędziu do transformacji (nie jestem pewien ale to chyba transform gizmo?) jak to włączyć abym mógł swobodnie obracać ,skalować i przesuwać obiekty ??? proszę o pomoc i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mirach, jakbys przeczytal jego posta, to bys wiedzial, ze:

 

niby podlega temu klawisz X ale nic się nie zmienia

 

 

 

yahFX: wejdz w menu Customize > Show UI > Floating Bars (jezeli masz schowane) i rzuc okiem na panel Axis Constraint. Co masz tam zaznaczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi, nie udało mi się włączyć jeszcze standardowego gizma ale już dzieki temu że znam panelik "axis constraints"nie muszę przynajniej zmieniać widoków a to już jest pomocne, podsyłam zrzut ekranu z ustawieniami gizma ,macie tu wszystko na widelcu to jakie mam ustawienia i zanzaczone rubryczki, może uda się wam z tego wywnioskować co mam nie tak odznaczone... dziekuje za odpowiedzi jeszcze raz i pozdrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności