Skocz do zawartości

SCENA 3D: Kuchnia


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

naszla mnie pare dni temu ochota na zrobienie jakiejs VIZ\'ki padlo na kuchnie. pomysl z glowy, mebelki se wymislilem takie bez uchwytow, zeby jes otworzyc lapie sie za specjalne wyzlobienia na krawedziach

przedstawiam Wam efekty mojej pracy i czekam na komentarze

 

kuchnia1.jpg

 

kuchnia2.jpg

 

kuchnia3.jpg

 

a tutaj rzut z gory z zaznaczonym polozeniem niektorych elementow, okna i drzwi. jesli zlamalem jakies zasady projektowania kuchni to prosze mnie o tym poinformowac :-)

 

rzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Że wszystko leci to pewna przesada - ale istotnie można odnieść takie wrażenie... zapewne dlatego, że chcesz jak naj więcej zmieścić na jednym renderku - a przecierz i tak masz ich kilka - zmniejsz \"kąt widzenia kamery\" (nie wiem jak sie to nazywa w używanym przez Ciebie programie).... tyle o minusach

 

przechodząc do plusów: bardzo super fajne modele... mam nadzieję że będzie jeszcze troche detali... może zrobisz płomienie nad palnikami kuchenki i jakiś garnek, z któego sie para unosi??? ale to na razie śpiewka przyszłości - w najbliższym czasie oczekuję pojawienia sie tekstur i bardziej różnorodnych materiałów.... ogólnie pracka bardzo fajna i wiążę z nią duże nadzieje.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Myszek

3 render podoba mi sie najbardziej, ale jak ja w domu mialbym takie mebelki to chyba bym zwariowal, jak mozna zyc bez tych uchwytow ??

 

No masz racje jak tylko spojrzalem to czegos mi brakowalo - wlasnie tych uchwytow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzieki za komentarze.

co do tych szafek bez uchwytow to pisalem na poczatku, pokaze jakis render z bliska to sie moze do nich przekonacie :)

co do obiektow i detali to jeszcze sporo ich bedzie (mam nadzieje) narazie chcialem pokazac tylko ogolnie moj koncept.

co do tej perspektywy to moze jest troche za duza ale przez to lepiej widac.

 

zrobilem kran i postawilem owoce na stole:

 

kran.jpg

 

z_miska.jpg

 

i jeszcze render samej miski z owocami (PROSZE SIE JEJ ZA BARDZO NIE CZPIAC BO TO YLKO ELEMENT OZDOBNY) render w Scanline

miska.jpg

 

czekam na commnets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie odpisuje to musze sam to zrobic :(

no wiec wrzucam nowe rendery ujecia podobne jak na poczatku z tym ze sa juz materialy i troche poprawilem swiatlo

jeszcze poprawie troche szczegolow, dodam firanke na oknie i moze jakies tlo jesli znajde cos ciekawego

ewentualne sugestie mile widziane

kuch_fini1.jpg

 

kuch_fini2.jpg

 

kuch_fini3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tekstur jakoś mi się bardziej podobało :P. Ogólnie fajnie. Nie podoba mi się tan dziwny nois na ścianach. Nie wiem czy to wina rendera czy też tekstury). Kafelki są całkiem fajnie zrobione. Okno jest stanowczo za mało szczegółowe. No i oczywiście brakuje firanek, ale o tym już sam mówiłeś. Owoce ładnie ci wyszły. Co prawda na zbliżeniu nie wyglądają zbyt realistycznie, ale z daleka są w sam raz. Mógłbyś jedynie przesunąć tą miskę w kierunku okna. Brakuje jakieś obrusa na stole. Te trzy identyczne roślinki na oknie wyglądają śmiesznie. Mógłbyś je chociaż przeskalować. Gdzie jest kaloryfer? Zapełnij te półki obok okapu. No i ostatnia rzecz: nie podoba mi się materiał drewna. Popracowałbym nad nim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..czy czasem nie masz walniętych proporcji...Bo nie wydaje mi się żeby stół był prawie takiej samej wysokości co szafki kuchenne.Przy stole siedzisz,a przy szafkach stoisz robiąc jakieś jedzenie,więc nie mogą być podobnej wysokości, no chyba ,że masz taki dziwny stół, ale ja wtedy proponowałbym hockery, a nie taborety;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no modeliki ładne ale texturki nieciekawe oraz popracuje nad oświetleniem i cieniam.

I daj wiecej ozdób np. ręczniczki, rękawica kuchenna może książki kucharskie i bedzie wtedy oddany prawdziwy klimat kuchni. i jeszcze naczynia by sie przydały :P:P, daj garnek na kuchenke i daj płomyczek z palnika.

 

P.S. ale mam długą liste rzyczeń:P:P:P

 

Pracuj dalej to coś ładnego ci wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak

1.Te karteczki wyglądają jakby wchodziły w lodówke

2 Zegar wygląda zbyt płasko

3 (jak już była ,mowa) kwiatkisie powtarzają

4 szyby w kuchenkach sa zbyt ciemne

5 nie ma klamki do okna

6 zdałoby się jakieś obie drewnem tych \"drzwi\"

7 na okapie nie ma żadnych przycisków

a tak ogólnie to spoko :D

ps . fajne owoce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w koncu jakas odpowiedz :D

to o czym pisal Batou juz poprawilem tylko na stol dalem takie podkladki zamiast obrusu

pozostale sugestie uwzglednie przy kolejnym renderze

 

kilka odpowiedzi:

 

ciuciu

- no zgadzam sie stol troche za wysoki, poprawie

 

robercikh:

- swiatlo jeszcze troche poprawie a takie mordercze parametry jak Ty dajesz dam przy finalnych renderach

- o rekawicy i sciereczce myslalem ale jak widac na mysleniu sie skonczylo, postaram sie je dodac

 

zombo master:

- karteczki sa na lodowce (musisz mi uwierzyc na slowo)

- framuge drzwi zrobie ale nie drewniana

- dzieki za przypomnienie o przyciskach na okap

- kolory szybek tez zmienie

 

ponizej 2 rendery:

 

kuch_fini2_a.jpg

 

kuch_fini3_a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jest troche poprawek i kilka nowych obiektow.

sam juz widze ze rekawica jest za duza a material szyb kuchenek mimo ze go poprawialem dalej jest za ciemny :mad:

 

dodam tylko ze rendery nie sa najlepszej jakosci z powodu braku czasu i kompresji :)

 

kuch_fini1_b.jpg

 

kuch_fini2_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiatlo jest przeklamane - tak mocne slonce za oknem powinno drastycznie wlewac sie do pomieszczenia rysujac wyrazne rozswietlenia, oczywiscie cienie takze powinny sie mocno rysowac . Tego tu najbardziej brakuje - teraz kuchnia jest sterylna jak laboratorium oswietlone bezcieniowymi swietlowkami!

Oswietlenie az sie prosi o korekte.

Firanka powinna sie bardziej rzucac w oczy, dodaj tez jakis cokolik, zeby posadzka nie odplywala pod sciany.

 

Pomimo tych mankamentow podoba mi sie ta kuchnia - plastyka obiektow taka przyjemna dla oka, kolorki tez moga byc. Trzeba jeszcze dodac tu nieco dynamiki - zagrac swiatlem - nadac klimat, niech to nie bedzie kolejna nudna vizka jakich pelno, skoro wlozyles dosc duzo pracy w detaliczny modeling to zapnij wszystko na ostatni guzik!

 

Pozdr

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie, na tego posta czekalem :)

jak mniemam MareG siedzi w VIZ\'kach i na Jego opini mi bardzo zalezalo, w dodatku moja praca zostala doceniona, I\'m so proud :D

tylko nie wiem czy dam rade z tym swiatlem i cieniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności