Skocz do zawartości

Odwrotność Instance


lichu10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To raczej proste ale nie wiem jak to zrobić. Chodzi mianowicie o to że skopiowałem obiekt używając opcji INSTANCE. Ale zaszła potrzeba zmiany pewnego detalu (tekstura) w każdym z obiektów z osobna. Jak rozłączyć je żeby zmiana tekstury na jednym nie powodowała tego samego na reszcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

serwus :)

peter - glupie żarty. Jak ktos nie wie, to jest to dla Niego naprawde problemem.

 

 

lichu - po pierwsze - najprostsze - zawsze mozesz zobic kopie obiektu ktory chcesz uniezależnic - kopie bez zadnego instance - a poprzedni obiekt skasowac. To najprostsze i zawsze dziala.

Onosnie uniezaleznienia instancjowania - w panelu po prawej stronie , pod stackiem masz ikonki, i chyba rzecia od lewej to MAKE UNIQUE , czy jakos tak - to rozlacza instancjowanie.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś inna opcja? Bo gdybym np. chciał zmienić jakiś parametr obiektu parametrycznego to już nie da rady... Tak sobie myślałem czy nie ma jakiegoś edytora hierarchii czy może w widoku schematycznym można to jakoś rozłączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie znałem opcji "make unique". Co do kopiowania obiektów itd to zabrzmiało jak byś pisał do osoby siedzącej pierwszy raz przed MAXem... no może drugi :) Nie to żebym miał pretensje... absolutnie, ale nie jestem początkujący - w kwestii wyjaśnienia. A nie chciałem kopiować obiektów bez instancji ponieważ mam już poustawiane meble w sklepie :) LENISTWO

W każdym razie dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

nie wiem po co takie teksty dajesz.

A odnosnie kopiowania to tez inaczej jest. MAsz np. obiekt o nazwie "A" i juz nie chcesz zeby byl uzalezniony od czegos - wybierasz go , z klawiatury dajesz CTRL+V i tam wybierasz COPY. Wtedy masz nowy obiekt w tym samym miejscu - w ciągu ułamka sekundy. Wystarczy wybrac niechcialny obiekt i go skasowac.

 

I powiem ze jak chcesz uniezaleznic duzo obiektow to w ten sposob zrobisz to szybko i srawnie.

Wybierasz np. milion obiektow, fajnie zrobic sobie z nich zestaw selekcji, dajesz im wspomniane ctr+v. I masz milion nowych, niezaleznych obiektow w tym samym miejscu

 

Te niehciane obiekty wybierasz z zestawu selekcji i delete. Ale napewno to wiesz :)

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu - no pisałem zmęczony i niewyspany,ale przecież to też działa więc nie wiem czemu żarty?:D

no ale fakt make uniq jest najlepsze jak masz jakieś modyfikatory..

Edytowane przez peterr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nikt nie odebrał mojej wypowiedzi jako zarozumiałej... może faktycznie można było to tak odebrać ale nie miałem takich intencji. Po prostu nie mogłem się powstrzymać od tego komentarza... nieważne... Jeśli chodzi o Twoje porady kannu to są cenne i mylisz się - nie wiedziałem o tym (a właściwie to po prostu na codziennie używam CTRL+V)

 

Dziękuję bardzo za porady - na pewno przyspieszą moją pracę w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności