Skocz do zawartości

Teczka 2d: Ciechu


Ciechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Decyduję się założyć ten wątek, by podzielić się moimi rysunkami i otrzymać cenną krytykę od ludzi którzy są profesjonalistami bądź mają większe doświadczenie w tej dziedzinie. Jestem samoukiem, a większość rysunków powstaje z głowy, bez wykorzystania referencji. Mam świadomość że w rysunkach roi się od błędów, jednak ciężko jest je samemu wskazać. Na pewno brak konsekwencji w cieniowaniu, płaskość, Wiele rysunków jest nie dokończonych. Jednak sądzę że warto jest zaprezentować je tutaj. Rzecz jasna w wolnych chwilach będę zamieszczał nowe rysunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aha dodam jeszcze że dziewczyna była rysowana ze zdjęcia. Z tym że nie aż tak bardzo dokładnie starałem się odzwierciedlić zdjęcie. Miejscami rysowałem bez patrzenia na referencję. Można powiedzieć że jedynie bazowałem na zdjęciu. Na razie mało tego, ale będę wrzucał więcej z czasem. Wiem że muszę ćwiczyć podstawy, bo są braki - to na pewno... czasem po prostu nie wiem jak coś narysować, albo staram się rysować tak jak sobie to wyobrażam ale nijak to nie wychodzi... i wówczas męczę i męczę ten rysunek a na końcu wyrzucam :P Zachęcam do oceny no :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to jak rysujesz. Ciężko, grubą linią. Może nie sprawdza się to przy rysowaniu zębów :P ale ma swój urok. Rysowanie na podstawie czegoś (czy czasem wręcz kopiowanie tego) nie jest takie złe, a odniosłem wrażenie, że zależy Ci na zupełniej niezależności od wszelkich zdjęć czy też cudzych prac. W. Whitaker podaje to jako jeden z najlepszych sposobów nauki rysunku

http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=152936

Wiadomo, każdy ma swoją drogę, ale warto czasem poznać cudze podejście, nawet jeśli się go nie weźmie do serca :)

 

btw lepiej przegląda się prace, jeśli dasz je w tagi img, wtedy widać całość obrazka. Nawet jeśli nie chcesz wrzucać ich na jakieś zewnętrzne serwery, to możesz do img zalinkować adres z attachments (tych małych obrazeczków :)). Jakbym zakręcił, to pisz, wyjaśnię (chyba, że pasuje Ci taka forma prezentowania prac :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle rad jestem że moje prace podobają się osobom, których prace niezwykle podobają się mnie.. to budujące i motywujące :P Do tej pory miałem jedynie przyjemność być ocenianym w gronie przyjaciół i rodziny... Niestety wiem, że ich opinie są o wiele mniej obiektywne niż opinie użytkowników tego forum :P

Prrrszalony - zamierzam wypróbować metodę tagowania obrazków - w zasadzie tak miałem zamiar zrobić ale nie chciało mi się wrzucać obrazków na zewnętrzne serwery, a nie wpadłem na to że da się adres z attachments dać. A jeśli chodzi o rysowanie czegoś na podstawie czegoś ... zgadzam się w pełni... to na pewno nie jest złe. Jest to przecież jakiś etap nauki rysunku - chyba nawet niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności