Skocz do zawartości

co cię męczy w maxie?


Noldomire

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich do wskazania jakichś nużących czynności w 3ds max, z którymi miewają często do czynienia, a które mogłyby wykonywać się same, bo są raczej mechaniczne i komputer sam by sobie z nimi poradził.

 

Proszę tylko o poważne odpowiedzi.

 

Generalnie chodzi o to, że przymierzam się do pracy inżynierskiej i chcę napisać jakiegoś plugina do 3ds maxa. Chciałbym by to było coś użytecznego, a nie jakiś bubel, który przepadnie zaraz po otrzymaniu oceny. Stąd pytanie do forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jakbyś napisał pluga wyrzucającego wierzchołki tylko na jednej krawędzi z zaznaczenia to wierz mi że byłby by baaardzo popularny (umożliwia inne podejście do modelowania i są przypadki w którym trzeba tak oczyścić siatkę). To jedyne narzędzie z bazowej Mayi którego brakuje mi w Maxie. Jak się podejmiesz (tylko mierz siły...) to mogę dać ci materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi sie caly interface nie podoba do zmiany hehehe.

No dobra ale jak juz chcesz robic jakiegos pluga dla maxa to zrob cos jakies narzędzie do zaznaczania polygonow, edge, pointow takiego loopa.

albo cos jak \"split edge with split control\". tez by sie w maxie przydalo cos takiego bo programisą discreeta widocznie sie nie chce albo nie wiedza co to jest albo nie umieją :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przedstawione propozycje. Czekam na następne : )

 

Dodam jeszcze tylko, że praca inżynierska to jest coś co się pisze miesiącami, więc nie może to być jakiś banał, który wystrugam w ciągu paru dni. Z drugiej strony nie może to też być jakaś potężna machina, drugiego Brazila wam nie napiszę ; )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że troszkę nie doceniacie problematyki takiego pluga ;).

 

Ale skoro to problem na \"parę dni\" :> to może opracuj zbiór paru narzędzi? Tak chyba zaczął ByronPT a na zachętę powiem że dobrze się sprzedaje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności