Skocz do zawartości

Enviroment Map + System Daylight


akkarin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem ze zrenderowaniem w Mr sceny w ktorej jako tlo ustawiona jest zwykla mapa (zdjecie) do ktorego jest cos dorenderowywane. Generalnie chodzi o to ze zdjecie ustawiam po prostu w oknie np perspectiv jako background viewport map. Gdy wyrenderuje to scanlinem to jest i zdjecie w tle i moje obiekty dostawione. Jesli sie przelacze na mr i wlacze system daylight (mapa w enviroment jest to zdjecie nie zadne skylight mapy mr) to mam czarne tlo (bo wylaczam mr sky) i modele poprawnie oswietone. Problem polega na niepokazywaniu tej mapy po wyrenderowaniu. Probowalem wielu kombinacji i nic nie pomaga.

 

Czy mialby ktos pomysl jak to ustawic?

 

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak, ale nie dokonca zrozumiales moj problem. Mi chodzi o to zebym widzial w oknie zrenderowane tlo razem ze scena. W celach pogladowych, przy testach itp. Po prostu nie widze po wyrenderowaniu zdjecia podlozonego w viewport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię takią szybką wizke wnętrza, same ściany, płytki i sufit napinany (DPS), ale mam problem z tym tłem, link powyżej nierobi. A potrzebuję jakiś ładny widoczek za okno wstawić, ktoś pomoże na szybko?

Edytowane przez aduko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej to tak, Rendering/Environment potem wlaczasz mr Photographic Exposure Control i nizej przy opcji Physical Scale ustawiasz dla unitless jakas duza wartosc 999999 i powinien sie rozjasnic obrazek podlaozony pod tlo. Nie powinno sie tak tego robic, ale szybko dziala. W pomocy maxa pod haslem "Matte/Shadow/Reflection (mi) Material" jest tutorial pokazujacy jak uzywac Matte Shadow materialu i dodatkowo jak ustawic te wszystkie mapy na tlo przy uzyciu mental switcher map itp. Mozesz ustawic taki material dla otoczenia sceny i w RGB Intensity dac duza wartosc - to tez bedzie dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności