Skocz do zawartości

Scena 3d: kapsuła ratunkowa


Rekomendowane odpowiedzi

Moj ostatni projekt do gry RPG SF.

kapsula_final02_1000.jpg

 

Duży plik: http://tecbug.pl/grafika/fora/kapsula_final02_1600.jpg

 

Kajuty w każdym statku kolonizacyjnym serii Greenseeker były zarazem kapsułami ewakuacyjnymi, dzięki czemu podczas awarii nie trzeba było wybudzać zahibernowanych podróżników. W momencie ewakuacji wszystkie kapsuły automatycznie wystrzeliły ze statku macierzystego i (wykorzystując 4 silniki odrzutowe) obrały kurs na najbliższą planetę zdolną do podtrzymania życia.

 

Po wejściu w atmosferę i nakierowaniu toru lotu silniki są odłączane. Na wysokości ok 5000 m (zależne od atmosfery) otwierane są spadochrony. W przypadku dużego przeciążenia (np. podczas opadania na planetę z dużym przyciąganiem) część przednia jest odłączana, aby zmniejszyć masę kapsuły.

 

System stara się wybrać optymalną lokację na lądowanie i w jednym miejscu umieścić jak najwięcej kapsuł obok siebie. Dzięki temu rozbitkowie mogliby łatwiej zorganizować się po katastrofie, współpracując z rozbitkami z innych kapsuł.

 

Projekt wykonany w 3DS Max 9 i Inkscape 0.46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Otoczeni i kadr to totalny bełcior ;p otoczenie poprostu nic nie przedstawia a kadr pokazuje statek od tyłka...mi się wydaje to dość dziwnym pomysłem szczególnie że no front masz napewno wymodelowany (jako że to część gry). Sam statek może nie jakiś super oryginalny ale nawet nieźle wykonany. Tylko tylna sciana wygląda jak blat stołu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jako scenka to dość słabo. Oświetlenie szczególnie i tekstury.

Co do samego modelu to wygląda mi na maksymalna zrzynkę z quake`a. W dwójce zaczynało się dokładnie w takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego modelu to wygląda mi na maksymalna zrzynkę z quake`a. W dwójce zaczynało się dokładnie w takiej.

 

Podobienstwo jest raczej naciagane, a juz na pewno nie "dokladnie w takiej" :)

 

Dzieki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności