Skocz do zawartości

Application Error


Airice

Rekomendowane odpowiedzi

mam poważny problem, na poczatku pracy z tym plikiem było wszystko wporządku...potem pojawił sie pierwszy raz... za każdym razem robi kopie jak sie zamknie. z czasem zaczeło sie coraz częsciej. a od 3 dni nie pozwala nic zrobić bo po jakiejś minucie wywala błedy...w innych plikach niezauważyłem tego błedu...ale nie pracowałem na takich dużych plikach...

reinstalka Vray'a i 3ds maxa nic nie pomaga :/

 

beztytuupjb.png

By Airice

 

sprzet

C2Q Q8300

4GB DDR2 800Mhz

radeon hd4850

mobo P5QL PRO

 

proszę o pomoc bo juz mnie szlag powoli trafia XD

 

EDIT: na innych sporych plikach również ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ilu bitowy system jest oraz 3D max wraz z Vrayem? Jak duża scenka jest? Ile ramu zjada max po załadowaniu scenki? Na ile masz ustawiony plik wymiany w windowsie? W jakich okolicznosciach dokladnie sie wysypuje max? Obracanie, edycja obiektu? Czy moze niezaleznie od operacji? Sprawdz czy po przestawieniu trybu wyswietlania w maxie na Open GL tez tak sie dzieje. Jesli system jest 64 bitowy to sproboj zmergowac scene z trefnego pliku do czystej sceny maxa. Mozesz takze sprobowac oblukać w preferencjach Maxa co ile masz robienie backupu sceny (moze podczas tej akcji max sie wysypuje).

Edytowane przez Mr_SAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system 64bit/max 64bit/ vray 64bit, scenka w tej danej chwili ma 250k poly...ale gdy były roślinki było 500k, max sypie najczescięj gdy obracaniu widoku w perspektywie, jednak zdażało sie rozjechać na zwykłym widoku gdy chciałem przesunąc widok troszke, łapał lekką zwiechę na 2-3sec i wyskakiwał z błedem, plik stronnicowania ustawiony automatycznie, przy właczonym maxie pokazuje ze automatycznie przydzielono 4394MB

 

ustawienia backup'u

number of autobak files: 3

Backup interval (minutes) : 5,0

 

wyłaczenie nie pomaga ;/

 

zmieniłem na openGL -- nawet jeśli by działo to 7 FPS w kazdym vieporcie to sobie odpuszcze.. to samo DirectX 10. Viste mam ale 2FPS tylko ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

są najnowsze zainstalowane

 

PS. sprawdziłem kilka razy te crashe i wychodzi ze TYLKO przy próbie przesuniecią chcą wyskoczyć, ale nie zawsze jak chce przesuwać...czasami moge swobodnie poruszać sie w kilku vieportach i problemu nie ma ;/

Edytowane przez Airice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Myślę, że chłopaki z pomocy technicznej Autodesku na pewno by pomogli - może warto do nich się odezwać? :)

Odnośnie błędu - otwórz sobie pustą scenę i zrób merge, albo xrefa feralnego pliku - powinno pomóc :) Jeśli nie to przekonwertuj wszystko do edit poly i szukaj zepsutych miejsc w siatce. Sprawdz tez, czy czasem pamiec Ci sie nie konczy w momencie poruszania - moze to walniete kosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merge ani xref nie pomaga...tylko że w wtedy sypie sie gdy chce wylaczyć ten badziewne okienko z wyborem wersji tego kólka pomocniczego w 2009...

 

pamięc równiez sie nie kończy, jesli zepsuta to chyba mnie szlag trafi ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności