Napisano 1 Czerwiec 200915 l Witam, tworze projekt na zaliczenie przedmiotu na studiach i mam do wymodelowania budynek katedry. Niestety kiedy chce nalozyc texture to na zwykle bryly sie naklada w porzadku, a na modyfikowane przezemnie sciany material nie wskakuje. Otrzymuje informacje: the following object require map coordinates and may not render correctly, po czym jest lista obiektow jakas wymieniona. Co mozna na to poradzic? Dodatkowo przy okazji chcialbym zapytac, czy istnieje jakis sposob by budynek z maxa wyeksportowac do quake bsp? Pozdrawiam edit ad1 udalo mi sie dojsc do tego zeby nalozyc modyfikator uvw map i wtedy material sie pokazuje ale niestety cos sie pokrzaczylo, widac to na ponizszym screenie, co na to zaradzic? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f73af0773fa153b.html Edytowane 1 Czerwiec 200915 l przez naver
Napisano 1 Czerwiec 200915 l W stosie modyfikatorow po prawej kliknij w + i dalej "gizmo" i pomanewruj tym gizmem, poobracaj, przeskaluj.
Napisano 1 Czerwiec 200915 l niestety dalej to samo, nie pomoglo ani powiekszenie modyfikatora, ani obracanie go
Napisano 2 Czerwiec 200915 l Tak się zapytam przy okazji w tym temacie ... Jak zrobić siatkę dla textury jak ma się obiekt z około 100k krawędzi ? :D
Napisano 3 Czerwiec 200915 l Ok :) Chcę zrobić siatkę dla mojej kosy dla kostuchy ,ale ta kosa ma dokładnie 303120 edges'ów i mam problem w jej robieniu ,a jak nie ma siatki to chyba nie ma textury :/ I teraz ,jak tą siatkę zrobić tak by ni jakieś "babole" nie wychodziły. Po prostu nie umiem zrobić siatki dla obiektu z tyloma edges'ami .
Napisano 3 Czerwiec 200915 l Niebardzo rozumiem, skoro ta kosa już ma jakieś edgesy, to przecież to znaczy że siatka już jest? Swoją drogą kilkaset tysięcy na kosę to trochę dużo, powinieneś się zmieścić przy najwyżej tysiącu. Jeśli przez "siatkę" rozumiesz mapę uv - to samo co wyżej, poszalałeś ilością edgów i teraz masz problem. Wymodeluj od nowa z mniejszej ilości. Nakładaj UV zanim nałożysz Meshsmooth.