Skocz do zawartości

3ds max 2008 - Zarządzanie projektami, praca na kilku komputerach


skovron

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory nie miałem za dużo kłopotu z zarządzaniem moimi projektami. Pracowałem zwykle na jednym komputerze, tworzyłem wiele wersji (numerowanych) scen, często pakowałem zipem i archiwizowałem cały katalog z projektem (sceny, obrazy, ustawienia,..). Gdy potrzebowałem popracować nad jakimś projektem na innym komputerze to po prostu brałem taki spakowany projekt na pendrive'a.

 

Teraz jednak mam możliwość równoległej pracy na przynajmniej dwóch komputerach. Wykorzystuję drugą maszynę do renderowania po sieci zarówno tej samej klatki (distributed rendering) jak i do renderingu wsadowego (batch rendering). Tutaj pojawia się problem jak najlepiej było by ustawić całe środowisko?

 

1) Czy mapy, tekstóry i inne współdzielone pliki trzymać razem z każdym projektem czy też w jakimś współdzielonym miejscu na sieci?

 

2) Trzymać kopie projektów na kazdej z maszyn czy też udostępnić przez sieć cały katalog z projektem.

 

3) Czy repozytorium (subversion) to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o backupy i wersjonowanie projektów? Sprawdza mi się świetnie przy kodzeniu ale nie wiem czy jest sens upychać tam pliki binarne?

 

4) Jeśli umieszczę wspólne pliki na jednym komputerze (udostępnione przez sieć) to pojawia się taki problem, że nie zawsze ta maszyna jest włączona. Czasami projektuję na jednej a czasami na drugiej i nie koniecznie zawsze obydwie są włączone.

 

Może ktoś wie jak podchodzą do tego (pół)profesjonaliści (w sensie doświadczenia zawodowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności