Skocz do zawartości

problem z renderingiem pod Vista x64


laci

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem z renderingiem sceny która nie jest duża ale displace (vray) i wysokie ustawienia zajmują dużo ramu. mam 8gb i kiedy cala pamięć fizyczna jest zajęta komputer "zawiesza" się - kursor tylko co kilka dziesiat sekund sie rusza... jest to dla mnie dziwne bo mam viste bussines x64.. zwiekszylem nawet plik stronnicowania do 16gb ale to nic nie dalo, w managerze page file ma tylko 9gb... dziwi mnie jeszcze to ze gdy dochodzi do zurzycie dochodzi do 8gb to w task managerze wykres jest tylko pamieci fizycznej, a w xp x64 wykres byl suma fizycznej i wirtualnej pamięci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ale renderuje scenę normalnie? poza tym, że nie możesz ruszać kursorem nic się nie dzieje?

 

jesli o to chodzi to nie wina RAMu tylko CPU. System nike ma tutaj nic do rzeczy. Na XP64 jest to samo. Wszystkie procesory są zajęte obliczaniem sceny, każda nowa akcja jest drugorzędna.

Rozwiązanie: zanim puścisz render, wejdź w Task Manager (Menedżer zadań), znajdź 3dsmax.exe i wyłącz w afinity jeden z procesorów. Nie wiem jak to brzmi w wersji polskiej więc łap screena w załączniku.

 

Wtedy tylko część procesorów będzie renderowała, pozostawiając jeden do wykorzystania np: na słuchanie muzyki czy surfowanie po sieci. O ile oczywiście masz stację z minimum Core2Duo (nie wiem czy DualCore też się pod to łapie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam wersje eng :) w pracy mam xp64 i tam jesli scena przekracza ilość ramu to jest wrzucana na dysk do page file i sie liczy, wolniej ciut ale się policzy....widać to w manager'e ze laduje więcej pamięci - np 12gb...a tu podczas liczenia light cage'a kiedy dochodzi do 8gb to komp zmula sie strasznie - zmula to malo powiedzialen, odczyt kursora jest co minute....powiekszylem page file do 30gb ale to nie skutkuje....chyba napisze do microsofta bo nie kumam czemu tak sie dzieje...

 

afinity wole sie nie bawic bo podobno moga wyjsc jakies jaja, ale jesli chce np. ogladac strony podczas renderu to obnizam priorytet procesu maxa i wtedy jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - spróbowałem z afinity i niestety nie pomogło...wrzucam screena z managera - czerwona strzałka wskazuje dokąd dochodzi zużycie pamięci, physical memory dochodzi do 99% i jest zwias... myszka reaguje sporadycznie... w xp64 jeśli zużycie pamięci było za duże to wyskakiwało że windows zwiększa ilość pamięci wirtualnej i liczylo sie dalej...żeby nie było to ustawiłem pamięć wirtualna na 2 dyskach i system managed.. a ty tak jakby w ogole nie używał pamięci wirtualnej i korzystał tylko z ramu....

 

ekranb.th.jpg

 

tweety u Ciebie widać nawet na dole ze masz 20gb pamięci do wykorzystania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności