Skocz do zawartości

Merge pomocy


Gość tinap24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tinap24

Witam serdecznie, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się to robi, dopiero zaczynam zabawę z 3ds maxem... mam zrobiony model domu, chcę do niego wczytać inny model -szachów które chcę ustawić na stole i teraz klikam ->FILE-> Merge-> wybieram model szachy.max otwiera się okienko gdzie zaznaczam wszystkie składniki z których są zbudowane moje szachy, wyskakuje mi komunikat że pokrywają się nazwy obiektów-> klikam ->auto rename przy każdym obiekcie żeby je sam zmienił i.....? i gdzie sa te moje szachy? nie wczytują się? CO ROBIĘ ŹLE PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość tinap24

tweety -> przykro mi że tak sądzisz, przeszukałam już cały net i nie znalazłam odpowiedzi, samo zrobienie domu i szachów było dla mnie wyzwaniem a jeszcze czeka mnie zrobienie animacji :( nie nadaję się do tego, wszystko mi ucieka, bez pomocy choć drobnej się nie obędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież każdy kiedyś zaczynał :D Cóż...ja podpowiem jeszcze tyle w scenie z szachami stwórz z nich wszystkich jedną grupę ;D Potem używasz sposobu z mojego poprzedniego posta :D Nic więcej nie powiem...i wszyscy są szczęśliwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tinap24 nie chcę ci podkładać kłód pod nogi. Bynajmniej. Tylko, że wystarczy zajrzeć do helpa, żeby dowiedzieć się, że czasami po Merge obiekty są ukryte i trzeba użyć Unhide by name czy Unhide all. Czasami też obiekty są na innej warstwie którą też trzeba odkryć.

Czasami wystarczy odrobinę poczytać i zrozumieć o co chodzi. Zwłaszcza jeśli bierzesz się za coś większego. Natrafisz na kolejny problem i co? Znowu forum? Znowu pytanie w stylu gdzie znajdę to i tamto? Najpierw manual potem pytania.

 

I tak jak prawi Lubus: zgrupuj w tamtej scenie obiekty które chcesz zamergować jako [aaa] i potem podczas mergowania poszukaj tej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tinap24

dziękuję Wszystkim za pomoc --> udało się ! :)

 

tylko widzisz--> ja już nad tym wszystkim od kwietnia siedzę, wymodelować dom to nie był problem choć jakiś krzywy taki ale szachy--> masa tutoriali opisy funkcji, a teraz to. mój angielski jest taki sobie a te sformułowania w helpie... Wasza pomoc trwała kilka minut a ja nad tym już dość długo siedzę. Raz jeszcze dziękuję, dobrze że są ludzie którzy chcą się swoją wiedzą dzielić z takimi tempakami jak ja. pozdrawiam.

Edytowane przez tinap24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności