Skocz do zawartości

"Samoniszczenie się" mapowania UVW


Mr. J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taką oto zagwozdkę. Powiedzmy, że stworzyłem obiekt, który składa się z kilku zatachowanych brył. Z mapowaniem ich oraz unwrappingiem sobie poradziłem, ale gdy próbuję dołączyć do całości nową rzecz (Attach), która czasem jest niezbędna, a o której wcześniej zwyczajnie się zapomniało, to całe moje wcześniejsze mapowanie się rozsypuje.

Zatem pytam, czy jest jakaś możliwośc zabezpieczenia modelu, a konkretniej jego mapowania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli pozostawiasz stos modyfikatorów to najlepiej dodać kolejny "Edit Poly" i w nim dołączyć obiekt. Dołączając go wcześniej (przed Unwrap UVW) zmienia się numeracja polygonów (a raczej zaznaczenie konkretnych), na której później operuje mapowanie. Więc albo usuwasz stos modyfikatorów konwertując obiekt do "Editable Poly" albo dodajesz nowy modyfikator "Edit Poly". Hydsz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie działa! Dziękuję Ci bardzo! Łap serduszko.

 

EDIT

 

Napotkałem inny problem. Mam z kolei nieco inny obiekt do zmapowania. Przypisałem poszczególne selection IDs do jego części, w Unwrap uvw daję Flatten mapping i gdy po tej operacji odznaczę polygony w oknie edycji UVW to większość z nich znika :/ co jest grane?

 

EDIT2

 

Już nieważne. Okazało się że gizmo w modyfikatorze UVW Map nie łapało wszystkiego co trzeba :)

Edytowane przez Mr. J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności